Trwa ładowanie...
d2883yd

Marszałek Senatu powołał Radę Gospodarczą. W składzie sami mężczyźni

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powołał we wtorek Radę Gospodarczą. Kongres Kobiet jest oburzony jej składem. "Polski, demokratyczny marszałek nie widzi kobiet, nie dostrzega problemu ich niewidzialności i powołuje Radę, która – niezależnie od wybitnych osiągnięć panów w niej zasiadających – traci na znaczeniu, ponieważ jest oparta na seksistowskich standardach patriarchatu" – pisze na stronie KK.
Share
Warszawa, 10.09.2010. Konferencja prasowa marszalka senatu Tomasza Grodzkiego; n/z Tomasz Grodzki
Warszawa, 10.09.2010. Konferencja prasowa marszalka senatu Tomasza Grodzkiego; n/z Tomasz GrodzkiŹródło: Jerzy Dudek / Forum, Fot: RM, Jerzy Dudek / Forum
d2883yd

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna: szefem senackiej Rady został Zbigniew Jakubas, przewodniczący Rady Nadzorczej Mennicy Polskiej. W skład Rady weszli też: główny ekonomista Pracodawców RP dr Sławomir Dudek, członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN i Polskiego Komitetu ds. UNESCO prof. Jerzy Hausner, zarządzający spółkami Com40 i Big Star Bogdan Kaczmarek, prezes zarządu CD Projekt S.A. Adam Kiciński, współzałożyciel i wiceprezes firmy Nowy Styl Jerzy Krzanowski, prezes zarządu Press Glass Arkadiusz Muś, wiceprezes zarządu spółki Dr Irena Eris S.A. Henryk Orfinger oraz prezes zarządu spółki x-kom Michał Świerczewski. Wyżej wymieniony skład oburza Kongres Kobiet, stowarzyszenia działającego na rzecz równości kobiet i mężczyzn.

Zobacz też: Prof. Zbigniew Lew-Starowicz o seksualności polskich polityków. "Ukrywają się ze swoimi preferencjami"

"Kongres kobiet wyraża oburzenie seksistowską postawą marszałka Tomasza Grodzkiego. O sprawach ważnych dla kraju powinni decydować mężczyźni i kobiety, zwłaszcza, że te ostatnie mają nie mniej wiedzy i osiągnięć niż ci pierwsi" – podaje na swojej stronie stowarzyszenie.

d2883yd

I dodaje: "oczywiście, są to mężczyźni wybitni, z doświadczeniem, z osiągnięciami, nie tylko teoretycznymi, ale i praktycznymi. Niestety – według pana marszałka - w Polsce nie ma kobiet o podobnych walorach (wykształcenie plus biznesowe osiągnięcia). Nie ma lub są niewidoczne z wyżyn patriarchalnych instytucji".

Powołana Rada tym bardziej bulwersuje swoim składem w kontekście strajków kobiet, które mają miejsce w całym kraju po decyzji TK na temat terminacji ciąży.

Łukasz Krasoń wiele razy chciał to napisać. "Mogłem zostać wyskrobany"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2883yd

Podziel się opinią

Share
d2883yd
d2883yd