Trwa ładowanie...

Matury 2020. Terminy egzaminów maturzystów i ósmoklasistów spędzają uczniom sen z powiek

W piątek 24 kwietnia uczniowie, nauczyciele i rodzice poznają terminarz egzaminów maturalnych oraz ósmoklasistów – poinformował rzecznik rządu. "W końcu skończy się życie w niepewności" – piszą z ulgą rodzice i abiturienci.

Share
Matury 2020. Terminy egzaminów maturzystów i ósmoklasistów spędzają uczniom sen z powiekŹródło: Pixabay
d1pfity

24 kwietnia uczniowie ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników kończą zajęcia dydaktyczko-wychowawcze. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa zostali sklasyfikowani przez nauczycieli zdalnie. Jednak wciąż pod znakiem zapytania stoi terminarz egzaminów.

"Wszyscy czekamy na odpowiedź co z egzaminami" – piszą na forach zniecierpliwieni uczniowie i wymieniają się hipotezami na temat możliwych scenariuszy. Codziennie na grupach pojawiają się kolejne nagłówki z serwisów informacyjnych, że to może właśnie dziś poznają daty tak ważnych dla nich sprawdzianów. Po ich napisaniu będą mogli zdecydować, gdzie iść na studia, jaką ścieżkę dalszej edukacji wybrać. Równie zaniepokojeni obecnym stanem rzeczy są rodzice. Codziennie patrzą, jak ich pociechy stresują się życiem "w zawieszeniu".

Matura 2020. Podano daty

W piątek 24 kwietnia, podano terminy matur i egzaminów ósmoklasisty. Egzaminy dojrzałości mają być od 8 czerwca, z kolei od 16 czerwca rusza egzamin ósmoklasisty. - Matury mają się rozpocząć 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potem w kolejnych dniach będą egzaminy z kolejnych przedmiotów, do końcówki czerwca - tłumaczył minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej. - W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, nie będzie części ustnej egzaminów. Matury będą tylko pisemne - dodał.

d1pfity

- Od 16 do 18 czerwca przewidujemy przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów, od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych - tłumaczył minister.

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 26 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone. Szkoły mają obowiązek kształcenia na odległość.

Termin egzaminu maturalnego, który początkowo miał być przeprowadzony w maju, został przełożony. Zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji nowy ma być ogłoszony co najmniej na trzy tygodnie przed jego przeprowadzeniem.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pfity
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pfity
d1pfity