Blisko ludziMatylda Damięcka skomentowała porażkę Polski na Euro 2020. Rysunek jest ponadczasowy

Matylda Damięcka skomentowała porażkę Polski na Euro 2020. Rysunek jest ponadczasowy

Matylda Damięcka jest aktorką i rysowniczką
Matylda Damięcka jest aktorką i rysowniczką
Źródło zdjęć: © East News | TRICOLORS
oprac. KPL

24.06.2021 07:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka jest nie tylko aktorką, ale także rysowniczką. Ostatnio coraz chętniej komentuje za pośrednictwem rysunków najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne. Postanowiła zabrać też głos w sprawie występu Polaków na Euro 2020.

Matylda Damięcka pochodzi z aktorskiej rodziny – na scenie i przed kamerą pracują jej wujkowie ojciec oraz brat. Sama debiutowała bardzo wcześnie – zagrała w serialu dla dzieci "WOW". Ogromną popularność przyniosła jej z kolei rola w serialu "Na Wspólnej".

Talent rysowniczy

Jednak młoda aktorka nie zamierzała osiadać na laurach. W 2008 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Warsztat doskonaliła m.in. na deskach stołecznych teatrów, zajęła się także piosenką aktorską i odkryła w sobie talent rysowniczy.

Damięcka krytykuje za pośrednictwem autorskich obrazków sytuację w Polsce i wspiera kobiety. Od niedawna żegna także specjalnymi grafikami osoby, które umierają (np. Krzysztofa Krawczyka czy Wiesławę Mazurkiewicz), a także komentuje bieżące wydarzenia. Jej instagramowy profil obserwuje w tym momencie 178 tys. użytkowników. Ostatnio postanowiła odnieść się do porażki rodaków na Euro 2020.

Porażka Polski na Euro 2020

Tylko wygrana w meczu ze Szwecją mogła zapewnić Polakom wyjście z grupy. Niestety, po zaciętej walce Biało-Czerwoni przegrali z wynikiem 2:3. Wcześniej zremisowali z Hiszpanią i, ku zaskoczeniu wszystkich, przegrali z typowaną na najsłabszą drużynę grupy, Słowacją 1:2.

Choć mogłoby się wydawać, że piłka nożna nie znajduje się w sferze zainteresowań Matyldy Damięckiej, rysowniczka poświęciła występom Polaków na Euro 2020 kilka prac. Po meczu ze Słowacją zamieściła dwa slajdy. Na pierwszym z nich widzimy napis "miszczem Polski jest Polska", na drugim zaś rysunek człowieka siedzącego w fotelu i oglądającego mecz, z podpisem "ja bym to lepiej zrobił".

Komentarz do meczu Polska-Szwecja

Po meczu ze Szwecją rysowniczka przygotowała pracę składającą się z trzech slajdów. Na pierwszym z nich czytamy: "Jeszcze Polska… zginęła", na drugim: "Nadzieja. I powiła głupca, nad mogiłą jego zapłakała i została całkiem sama", na trzecim zaś znajduje się rysunek grobu owej nadziei.

Kolejny obrazek, który Damięcka zamieściła w sieci, jest jeszcze bardziej oszczędny, ale jednocześnie wyjątkowo wymowny. Składa się z jednego slajdu, na którym możemy przeczytać: "Jeszcze Polska nieeee…".

Rysunki Damięckiej spotkały się z ciepłym przyjęciem internautów. Też cenicie jej twórczość?

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (330)
Zobacz także