Trwa ładowanie...
d3vuveh

Meghan Markle ofiarą skandalu. Jej piękny płaszcz powstawał w straszliwych warunkach

Księżna Meghan Markle podczas Dnia Pamięci miała na sobie granatowy płaszcz. Krawcowa pracująca w węgierskiej fabryce, w której został uszyty płaszcz, zdradziła, jak niskie jest jej wynagrodzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meghan Markle bohaterką skandalu
Meghan Markle bohaterką skandalu (Getty Images)
d3vuveh

Księżna Meghan Markle wyglądała zjawiskowo w płaszczu projektu Stelli McCartney. Niestety, okazało się, że drogi prochowiec wykonali pracownicy fabryki na Węgrzech. Zarabiają marne grosze.

Meghan Markle ofiarą skandalu

Osoba zatrudniona w fabryce stwierdziła, że ledwo ją stać na jedzenie i ogrzewanie skromnego domu. Przypominamy, że wełniany płaszcz Meghan Markle kosztował niecałe 8 tys. zł. Anne, krawcowa pracująca w fabryce, w rozmowie z brytyjskimi mediami zdradziła swoją wypłatę z jednego miesiąca. Za 176 przepracowanych godzin zarobiła 455 funtów (około 2300 zł). W praktyce oznacza to 44-godzinny tydzień pracy i zarobek wynoszący 2,58 funta za godzinę (niecałe 13 zł).

Pracownicy twierdzili, że ich płace zmieniają się w zależności od miesiąca. Na wypłatę miała wpływać różnorodność wytwarzanych produktów i fakt, czy wyznaczony cel zostanie zrealizowany z końcem miesiąca. Anne twierdziła, że w przypadku płaszczy noszonych przez księżną Sussex, cel był znacznie większy. Krawcowa musiała wszywać 50 podszewek dziennie, ponieważ szefostwo wymagało realizacji zamówień w przeciągu 3 dni. Anne twierdzi, że praca jest męcząca, a z tak małej wypłaty nie stać jej na podstawowe rzeczy, a czasem nawet na jedzenie.

d3vuveh

Zdaniem rzeczniczki Meghan Markle to zespół projektantki, Stelli McCartney, powinien ponieść konsekwencje. Nie wiadomo, czy księżna miała świadomość, w jakich warunkach powstał jej płaszcz.

Zobacz także:Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Małgorzata Socha

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vuveh

Podziel się opinią

Share

d3vuveh

d3vuveh