GwiazdyMenedżer Krzysztofa Krawczyka ogłosił konkurs na najlepszy nagrobek. Już zgłaszają się chętni

Menedżer Krzysztofa Krawczyka ogłosił konkurs na najlepszy nagrobek. Już zgłaszają się chętni

Menedżer Krzysztofa Krawczyka ogłosił konkurs na najlepszy nagrobek. Już zgłaszają się chętni
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KPL

17.04.2021 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minęły prawie dwa tygodnie. Jednak temat ten wciąż powraca – tym razem w kontekście… konkursu na nagrobek dla piosenkarza!

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej lubianych wokalistów w Polsce. Jego przeboje ("Parostatek", "Wróć do mnie" czy "Chciałem być marynarzem") nucili Polacy w każdym wieku – szczególnie ludzie młodzi, którzy pokochali te piosenki sprzed lat.

Cios dla wielu Polaków

Artysta odszedł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Bezpośrednią przyczyną śmierci były prawdopodobnie powikłania po Covid-19 (Krawczyk leczył tę chorobę w szpitalu, wyszedł z niego dwa dni przed śmiercią).

Pogrzeb pana Krzysztofa transmitowała Telewizja Polska. W uroczystościach żałobnych wzięli udział nie tylko najbliżsi muzyka, ale także dziesiątki jego fanów.

Na grób piosenkarza codziennie przychodzą ludzie, którzy zapalają znicze i składają wiązanki. Jak zdradził menedżer i przyjaciel artysty – Andrzej Kosmala – gesty te miały zmobilizować żonę Krzysztofa Krawczyka do podjęcia działań związanych z postawieniem nagrobka.

- Nie chcemy zwlekać z postawieniem pomnika Krawczykowi. Ewa ma pomysł, żeby na pomniku pojawiła się postać Krzysztofa, który trzyma w dłoni mikrofon, albo żeby stanęło tam jego popiersie – powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Konkurs na najlepszy nagrobek

Co więcej, okazuje się, że najbliżsi pana Krzysztofa zamierzają zorganizować konkurs na najlepszy projekt.

- Mamy różne pomysły, ale chcemy to zrobić z zawodowcami, czyli z plastykami zawodowymi. Szukamy odpowiednich osób. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, czekam na kontakt – przyznał Kosmala.

Jego apel przerósł najśmielsze oczekiwania – menedżer zdradził w tej samej gazecie, że zgłosiło się do niego bardzo wielu ludzi dobrej woli.

- Zgłosili się do nas ludzie, przyjaciele i fani Krawczyka, którzy chcą sfinansować pomnik. To są kwoty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – powiedział.

Z takiego obrotu spraw cieszy się podobno także pani Ewa (61 l.) – żona piosenkarza, która również zdecydowała się na komentarz dla "Super Expressu". Pogrążona w żałobie kobieta powiedziała:

- Jestem wzruszona spontaniczną reakcją ludzi i ich wielkim sercem. Choć wcale tego nie oczekiwałam, to jestem pewna, że Krzysztof ciszy się w niebie.

Krzysztof Krawczyk został pochowany na cmentarzu we wsi Grotniki pod Łodzią – nieopodal jego ukochanego domu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także