Trwa ładowanie...

Tak chirurg Krzysztofa Krawczyka wspomina piosenkarza. Piękne słowa lekarza

Wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka była szokiem dla całego kraju. Teraz piosenkarza wspominają jego bliscy przyjaciele. O artyście w pięknych słowach opowiedział jego lekarz, Maciej Świtoński. Panowie byli przyjaciółmi od ponad 30 lat...

Share
Krzysztof Krawczyk zmarł po długiej walce z chorobą
Krzysztof Krawczyk zmarł po długiej walce z chorobąŹródło: AKPA
d2u9rwu

Przyjaźń Krzysztofa Krawczyka i chirurga, Macieja Świtońskiego, zaczęła się - można by powiedzieć - w trudnych okolicznościach. Panowie poznali się bowiem przed ponad trzydziestoma laty, kiedy lekarz pomagał piosenkarzowi po wypadku Buszkowie (województwo kujawsko-pomorskie).

Poważny wypadek

W 1988 roku Krzysztof Krawczyk, jadąc z rodziną Kołobrzegu do Warszawy, miał wypadek. Uderzył rozpędzonym autem w drzewo. Jego żona nie doznała poważniejszych obrażeń, jednak piosenkarz i jego syn mieli mniej szczęścia. Artysta miał uszkodzone kości policzkowe, złamaną szczękę, zwichnięty staw biodrowy, pękniętą żuchwę i złamaną nogę. Z obrażeniami trafił do Szpitala im. Jana Biziela w Bydgoszczy. To właśnie tam poznał Macieja Świtońskiego.

- Miałem dyżur na izbie przyjęć. Nie poznałem Krzysztofa. Miał uraz twarzoczaszki. Poznałem go po głosie. Jednym z dwóch lekarzy, którzy prowadzili jego leczenie był mój ojciec ortopeda. On przez wiele miesięcy leżał w klinice na rehabilitacji, to tam się zaprzyjaźniliśmy - wyznał w rozmowie z "Faktem" lekarz.

d2u9rwu

Piękne wspomnienie

Chirurg wspomina Krzysztofa Krawczyka jako ciepłego, pełnego empatii człowieka. Jak mówi, piosenkarz był wymarzonym pacjentem, który nigdy nie kwestionował decyzji personelu medycznego i zawsze był pogodny.

Warto dodać, że panowie nagrali razem w późniejszych latach kilka utworów. - Chciałem iść na akademię muzyczną, ale moim rodzicom wydawało się to zbyt ekstrawagancki zawód, więc zostałem lekarzem. Ale nadal komponowałem i grałem - powiedział dziennikowi lekarz.

Panowie po raz ostatni rozmawiali dzień przed Wielkanocą. Jak przyznaje chirurg to była wyjątkowo emocjonalna rozmowa, podczas której przyjaciele podziękowali sobie nawzajem za wszystkie lata znajomości.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Na zawsze zostanie w naszej pamięci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u9rwu

Podziel się opinią

Share
d2u9rwu
d2u9rwu