Trwa ładowanie...

Mikrozdrada. Jak odkryć, czy jest się jej ofiarą?

Mikrozdrady bazują przede wszystkim na podłożu emocjonalnym i bez wątpienia mogą być powodem do niepokoju. Coś, co dla jednej osoby jest niewinnym zachowaniem, dla drugiej może być źródłem przykrości. Jakiego typu mikrozdrady wyróżniają eksperci?

Czym są mikrozdrady? Czym są mikrozdrady? Źródło: Getty Images, fot: Witthaya Prasongsin
d3h4mr0
d3h4mr0

Zdrada potrafi boleć jak nic innego. Definiuje się ją przede wszystkim jako współżycie z inną osobą niż partner. Lecz istnieją również zdrady emocjonalne oraz mikrozdrady, czyli z pozoru niewinne zachowania, które wskazują jednak na nieszczerość w związku. Jak sprawdzić, czy jest się ofiarą takiego zjawiska? Psycholog Emma Kenny wymieniła na łamach The Sun Fabulous pięć "czerwonych flag", które określiła właśnie jako mikrozdrady. 

W telefonie ma nadal aplikację randkową

Pierwszą z nich jest posiadanie aplikacji randkowej. Jej przeglądanie, gdy posiadamy już partnera, oznacza, że tak naprawdę nadal szuka się kogoś "lepszego" i nie jest się przekonanym co do obecnie tworzonej relacji.

Drugim rodzajem mikrozdrady jest utrzymywanie stałego kontaktu z byłym partnerem. Rzadko zdarza się, że taka relacja może przerodzić się w naprawdę czysto koleżeńską i nie stanowić zagrożenia dla teraźniejszego związku. Utrzymywanie kontaktu z "ex", np. poprzez media społecznościowe może być sygnałem, że uczucia wobec tej osoby do końca nie wygasły. 

W grę wchodzą osoby trzecie

Twój partner lub partnerka dopuszcza się mikrozdrady również wtedy, gdy widuje się z osobą, która jemu lub jej się podoba. Spotykanie się z kimś, kogo uznaje się za atrakcyjnego i w towarzystwie kogo odczuwa się wyraźne seksualne napięcie, to często tak naprawdę prosta droga do zdrady fizycznej.

d3h4mr0

Kolejna "czerwona flaga" pojawia się wtedy, gdy twój partner podczas spotkań towarzyskich bardziej skupia się na twoich koleżankach, a nawet swobodnie z nimi flirtuje. Jest to wręcz odwrotność pożądanego zachowania w sytuacjach towarzyskich, którego żadna z nas raczej nie chce doświadczać.

Ostatnia mikrozdrada opisana przez Emmę Kenny jest wtedy, gdy umniejsza się intensywność znajomości z kimś przed partnerem. Jeśli musi się ją umniejszać, to znaczy, że coś "jest na rzeczy" i faktycznie może zagrażać związkowi. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Najgłośniejsze zdrady w show-biznesie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h4mr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4mr0