Minestrone. Jak zrobić włoską zupę zgodnie ze wskazówkami Magdy Gessler?
Minestrone to włoska zupa pełna przepysznych warzyw, np. cukinii, marchewki, zielonego groszku czy szpinaku. Może być serwowana na wiele różnych sposobów, dlatego też przypadnie do gustu praktycznie wszystkim. Kluczem do sukcesu w przypadku minestrone jest ugotowanie warzyw al dente – w tym tkwi cały sekret wyśmienitego smaku.
Zupa minestrone nie ma jednego konkretnego przepisu, dlatego też za każdym razem zachwyca swoim nieoczywistym smakiem. Wie o tym doskonale Magda Gessler, która słynie z popularyzowania specjałów z całego świata. Przygotowanie dania zgodnie ze wskazówkami restauratorki nie jest trudne.
Minestrone – co będzie potrzebne?
Chcąc zapewnić doskonały smak włoskiej potrawy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na warzywa, które mają bezpośredni wpływ na jakość minestrone. Jeśli nie masz pomysłu na jednogarnkowe danie, wypróbuj przepisu Magdy Gessler na niezwykły rarytas.
Składniki:
- 25 dag fasolki szparagowej;
- 25 dag cukinii;
- 3 pomidory;
- 2 marchewki;
- 1,5 litra bulionu z warzyw;
- cebula;
- puszka zielonego groszku;
- sól i pieprz;
- bazylia;
- tymianek;
- 2 ząbki czosnku;
- 3 łyżki startego parmezanu.
Zobacz także:
Minestrone – przepis krok po kroku
Na początek przygotuj wszystkie warzywa. Umyj je pod bieżącą wodą, a następnie oczyść i obierz. Marchewkę pokrój w słupki, cukinię w plasterki, a pomidory sparz i pokrój na większe kawałki. Posiekaj drobno cebulę i przeciśnij przez praskę czosnek.
Do garnka wlej oliwę z oliwek, wrzuć czosnek razem z cebulą. Potem po kolei dodawaj marchewkę i fasolkę. Po kilku minutach duszenia wlej bulion i ponownie podduś. Następnie wrzuć cukinię z pomidorami, a na koniec groszek. Dopraw wszystko do smaku solą, pieprzem oraz ziołami. Zupa minestrone najlepiej smakuje ze startym parmezanem na wierzchu.
Opcjonalnie można podawać zupę minestrone także z makaronem, ryżem albo z grzankami.