Trwa ładowanie...

Minister Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. Czy grożą nam kolejne obostrzenia na Święta?

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie odpowiada jednoznacznie na kwestie dotyczące powrotu dzieci do szkół. Z kolei dopytywany o zapewnienia ministra Czarnka, nie pozostawił nadziei, ale równocześnie nie wykluczył pozytywnego scenariusza.

Minister Adam Niedzielski nie podał konkretnych dat.Minister Adam Niedzielski nie podał konkretnych dat.Źródło: Getty Images
d3svbmy
d3svbmy

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister Niedzielski szczerze odpowiedział, że w obecnej sytuacji lepiej nie zakładać rozwoju wypadków na dłużej niż najbliższe 2 tygodnie. Z tego też powodu nie zamierza obiecywać, że dzieci powrócą do szkół jeszcze w tym roku, ponieważ sytuacja pozostaje rozwojowa.

Co z testami na obecność koronawirusa?

Minister Adam Niedzielski w dalszej rozmowie zdementował teorie spiskowe dotyczące rzekomego regulowania danych w sprawie dobowego wzrostu zakażeń koronawirusem. Jak sam przyznał, testy wykonywane są na bieżąco na zlecenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, więc im więcej pacjentów się zgłasza, tym więcej wykonywanych testów.

Czy uczniowie zasiądą do szkolnych ławek?

Minister edukacji Przemysław Czarnek podzielił się optymistycznym scenariuszem, z którego wynika, że dzieci powrócą do szkół już pod koniec listopada. Jednak minister Niedzielski hamuje takie nastawienie, ponieważ jak sam przyznał, jeszcze wiele może się wydarzyć. Przyznał, że żaden model prognostyczny nie okazał się w pełni skuteczny, dlatego też nie chce niczego planować z dłuższym wyprzedzeniem, przyjmując jedynie najbliższe 2 tygodnie. Zapewnił także, że zostały już podjęte pewne kroki oraz założone możliwe scenariusze, ale nie może na razie zdradzać szczegółów.

d3svbmy

Czy grozi nam zamknięcie na Boże Narodzenie?

Obok pytań dotyczących ewentualnego powrotu dzieci do szkół, dużo osób chciałoby wiedzieć, jak mogą wyglądać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Minister Niedzielski przyznał, że preferuje sztywne ustalenia, aby każdy wiedział, co go czeka w niedalekiej przyszłości. Uważa, że decyzja związana z zamknięciem cmentarzy była słuszna, ponieważ po blisko 2 tygodniach nie odnotowano skoku zakażeń. Dopytywany o zbliżające się Święta minister dodał jedynie, że ma nadzieję na ustabilizowanie liczby dziennych zakażeń, co pozwoli na zachowanie utrzymanego porządku. Niedzielski nie jest jednocześnie zwolennikiem luzowania obostrzeń.

"Na własnej skórze" - nowy program w jesiennej ramówce Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3svbmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3svbmy