Blisko ludziMinister zdrowia zapowiada powrót wesel. Padają konkretnie daty i limity osób

Minister zdrowia zapowiada powrót wesel. Padają konkretnie daty i limity osób

Adam Niedzielski o powrocie wesel
Adam Niedzielski o powrocie wesel
Marta Kutkowska

21.04.2021 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tę informację czekają tysiące zakochanych par. Już wkrótce będzie można legalnie wyprawić wesele. Kiedy dokładnie przyjęcia zostaną odmrożone i jakie będą obowiązywały limity?

Pandemia sprawiła, że wiele osób planujących wesele, żyje w niepewności. Wprowadzenie kolejnych lockdownów zmuszało narzeczonych do przekładania przyjęć nawet w ostatniej chwili.

Zmiana daty śluby często wiązała się ze stratą oszczędności. A to niemałe sumy, bo średnie wesele na około 70 osób to koszt ok. 50-70 tys. zł, w zależności od regionu. Zadatki i zaliczki pochłaniają około 10-20 proc. tej kwoty.

Surowe obostrzenia

Aktualnie organizacja imprez okolicznościowych jest zakazana:

- Organizacja imprez jest co do zasady zakazana, za wyjątkiem imprez i spotkań do 5 osób, odbywających się w miejscu zamieszkania organizatora. Do powyższego limitu uczestników nie wlicza się organizatora oraz jego domowników (osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących), a także osób zaszczepionych na COVID-19 - czytamy na rządowej stronie.

Okazuje się, że wkrótce będzie można legalnie zorganizować uroczystość, pod warunkiem, że będzie ona skromna, a liczba gości, ograniczona.

Wesela odmrożone już w maju

Adam Niedzielski we wtorkowym wystąpieniu oznajmił:

- Być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób - stwierdził we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister podkreślił, że z czasem te limity będą zwiększane, więc jeśli ktoś planuje huczne wesele, musi jeszcze poczekać.

Do limitu osób, nie prawdopodobnie nie będą wliczane osoby zaszczepione.

Z tej informacji cieszą się nie tylko zakochani, ale także osoby związane z branżą weselną. To jeden z najmocniej dotkniętych przez pandemię sektor gospodarki.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)