Trwa ładowanie...

Minister zdrowia zapowiada powrót wesel. Padają konkretnie daty i limity osób

Na tę informację czekają tysiące zakochanych par. Już wkrótce będzie można legalnie wyprawić wesele. Kiedy dokładnie przyjęcia zostaną odmrożone i jakie będą obowiązywały limity?

Share
Adam Niedzielski o powrocie wesel
Adam Niedzielski o powrocie weselŹródło: Getty Images
d3jr256

Pandemia sprawiła, że wiele osób planujących wesele, żyje w niepewności. Wprowadzenie kolejnych lockdownów zmuszało narzeczonych do przekładania przyjęć nawet w ostatniej chwili.

Zmiana daty śluby często wiązała się ze stratą oszczędności. A to niemałe sumy, bo średnie wesele na około 70 osób to koszt ok. 50-70 tys. zł, w zależności od regionu. Zadatki i zaliczki pochłaniają około 10-20 proc. tej kwoty.

Surowe obostrzenia

Aktualnie organizacja imprez okolicznościowych jest zakazana:

d3jr256

- Organizacja imprez jest co do zasady zakazana, za wyjątkiem imprez i spotkań do 5 osób, odbywających się w miejscu zamieszkania organizatora. Do powyższego limitu uczestników nie wlicza się organizatora oraz jego domowników (osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących), a także osób zaszczepionych na COVID-19 - czytamy na rządowej stronie.

Okazuje się, że wkrótce będzie można legalnie zorganizować uroczystość, pod warunkiem, że będzie ona skromna, a liczba gości, ograniczona.

Wesela odmrożone już w maju

Adam Niedzielski we wtorkowym wystąpieniu oznajmił:

d3jr256

- Być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób - stwierdził we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister podkreślił, że z czasem te limity będą zwiększane, więc jeśli ktoś planuje huczne wesele, musi jeszcze poczekać.

Do limitu osób, nie prawdopodobnie nie będą wliczane osoby zaszczepione.

Z tej informacji cieszą się nie tylko zakochani, ale także osoby związane z branżą weselną. To jeden z najmocniej dotkniętych przez pandemię sektor gospodarki.

d3jr256

Podziel się opinią

Share
d3jr256
d3jr256