Zawierzyła małżeństwo Maryi. Mówi o skutkach

Zawierzyła małżeństwo Maryi. Mówi o skutkach

Małgorzata Buczkowska zawierzyła swoje małżeństwo Maryi
Małgorzata Buczkowska zawierzyła swoje małżeństwo Maryi
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
12.02.2024 17:56, aktualizacja: 12.02.2024 20:07

Małgorzata Buczkowska, znana widzom m.in. z roli w serialu "Korona królów" nie ma problemu z tym, aby wprost mówić o swojej wierze. Aktorka przyznała, że nie zawsze było jej z religią po drodze. Jednak obecnie, wraz z mężem, prowadzą życie, w którym praktyki religijne są niezwykle ważne.

Małgorzata Buczkowska wcieliła się w postać Elżbiety Bośniaczki w "Koronie królów". To właśnie dzięki tej roli aktorka zdobyła sporą popularność. Od dłuższego czasu Buczkowska otwarcie mówi o swoim podejściu do wiary. W pewnym momencie ta sfera jej życia przeszła sporą przemianę. Mąż aktorki początkowo nie rozumiał jej nawrócenia. Do czasu.

Rodzinę spotkała tragedia. Wówczas przeszła przemianę

Aktorka "Korony królów" wyznała, że o Bogu zaczęła rozmawiać ze swoim szwagrem, który zachorował na raka. W wywiadzie udzielonym Niedzieli.pl Buczkowska wspomniała, że brat męża prosił o wspólną modlitwę, upewniał ją, że Bóg istnieje. Prawdziwy przełom w sercu gwiazdy dokonał się jednak po śmierci mężczyzny, a zaczął od depresji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Musiałam brać leki, bo nie byłam w stanie pracować. Kłóciłam się z Panem Bogiem i nie rozumiałam, jak mógł zabrać tak młodego mężczyznę. Ale od tego momentu zaczęło się moje nawrócenie" - podkreśliła.

Mąż nie krył zdziwienia. Później sam się nawrócił

Dość nagłej przemiany żony nie mógł początkowo zrozumieć Ksawery Szlenkier. Aktor, który wraz z Małgorzatą Buczkowską doczekał się trojga dzieci, wręcz martwił się o ukochaną.

"Nie rozumiałem Małgosi. Byłem zły, że moja żona obrasta w dewocję" - wyznał w trakcie wywiadu dla "Małego Gościa Niedzielnego".

To jednak nie zniechęciło Buczkowskiej do regularnej modlitwy. Aktorka miała codziennie rozmawiać z Bogiem o jedności duchowej w swoim związku.

"Któregoś razu poprosiłam Maryję, żeby Ksawery się w niej rozkochał" - dodała, zauważając, że jej prośby zostały wysłuchane nawet z nawiązką, bowiem Szlenkier dołączył do kółka różańcowego.

"Zawierzyliśmy Maryi nasze małżeństwo" - wyjawił w tej samej rozmowie aktor.

Małgorzata Buczkowska z mężem, Ksawerym Szlenkierem
Małgorzata Buczkowska z mężem, Ksawerym Szlenkierem© AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (258)
Zobacz także