Najatrakcyjniejsze imiona. Osiem na liście

Które imiona należą do najbardziej atrakcyjnych?
Które imiona należą do najbardziej atrakcyjnych?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

14.06.2023 15:58, aktual.: 14.06.2023 21:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy atrakcyjność danej osoby może zależeć od imienia? Wiele osób wierzy, że za urodą i zdolnością do przyciągania do siebie ludzi, stoi jego imię. Zobacz, czy twoje należy do grona najatrakcyjniejszych.

Wybór imienia dla dziecka to ciężka decyzja. Rodzice często uważają, że od ich decyzji zależy szczęście lub niekończący się pech pociechy. Według osób wierzących w magię i wiedzę tajemną pewne imiona, uznawane są za najbardziej atrakcyjne w Polsce. Przed długi czas wiele osób decydowała się na imiona obcobrzmiące i takie, które brzmiały nowocześnie. Aktualnie coraz więcej rodziców decyduje się nadać dzieciom tradycyjne imiona, posiadające staropolskie korzenie. 

Najatrakcyjniejsze imiona dla dziewczynek

Alicja - imię to pochodzi najprawdopodobniej ze starofrancuskiej formy "Aëlis", co oznacza osobę o szlachetnym usposobieniu. Z kolei w języku greckim słowo "aletheia" oznacza prawdę, dlatego też osoby noszące to imię uważane są za prawdomówne i godne zaufania. Kobiety o tym imieniu są kreatywne i swobodne - być może to powoduje, że podobają się innym.

Maria - już samo znaczenie imienia może tutaj dużo podpowiedzieć. Maria pochodzi od hebrajskiego słowa "Mariam", co tłumaczy się na "bycie pięknym". Oprócz tego uważa się, że słowo to ma magiczne znaczenie i osoby, które go noszą napawają radością innych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zofia - pochodzące z greckiego słowa "Sophia", polskie imię oznacza mądrość. Zofie są uważane za kobiety inteligentne i roztropne. Mają umiejętności analityczne, są bardzo wnikliwe, a do tego dobrze odnajdują się w świecie artystycznym.

Matylda - są zdecydowane, samodzielne i twarde. Kobiety o tym imieniu doskonale radzą sobie w życiu, a przy tym chętnie pomagają innym. Być może to sprawia, że płeć przeciwna za nimi szaleje. Imię pochodzi z niemieckiego słowa "macht" i w wolnym tłumaczeniu oznacza "tą, która jest silna i odważna w walce".

Najatrakcyjniejsze imiona dla chłopców

Michał - w języku hebrajskim imię to oznacza "kogoś takiego jak Bóg". Mężczyźni noszący to imię są indywidualistami. Potrafią sobie poradzić w każdej dziedzinie i niechętnie proszą o pomoc innych. Lubią być w centrum uwagi, a także gdy mówi się o nich w samych superlatywach.

Damian - to imię pochodzi z greckiego wyrazu "damios", co oznacza lekarza ludowego. Za drugie pochodzenie uważa się słowo "damaon", czyli poskromiciela. Panowie o tym imieniu mają trudny charakter. Często są introwertyczni i niechętnie korzystają z życia społecznego, jednak kiedy w końcu wyjdą ze swojej skorupy, postrzegani są za bardzo mądrych i atrakcyjnych.

Adam - imię to w Biblii oznacza "człowieka", zaś w języku hebrajskim tłumaczone jest jako "czerwony" (od słowa "ziemia"). Adam to imię należące do osób poważnych i zdyscyplinowanych. Lubi wszystko dokładnie planować i świetnie sprawdza się w powierzonych mu zadaniach. Być może to tak bardzo pociąga partnerki.  

Krzysztof - to popularne imię często noszą osoby utalentowane. Krzysztofowie są spokojni, cierpliwi i potrafią zrozumieć czyjś punkt widzenia. Znaczenie tego imienia można tłumaczyć jako "noszący w sobie Chrystusa". Słowo to powstało z dwóch greckich wyrazów "Christos" i "phero".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także