UrodaNajnowszy trend prosto z Korei. Teraz nosimy "boy brows"

Najnowszy trend prosto z Korei. Teraz nosimy "boy brows"

Najnowszy trend prosto z Korei. Teraz nosimy "boy brows"
Źródło zdjęć: © Fotolia
Monika Zonenberg

08.08.2017 15:54, aktual.: 08.08.2017 16:21

Już dawno minęły czasy, kiedy spędzałyśmy długie godziny przed lustrem wyskubując brwi do cienkich kresek. Ich wygląd jest teraz bardzo ważny, pilnujemy więc kształtu i koloru. Obecnie najmodniejsze są te grube i wyraziste. Ich kształt potrafi zupełnie zmienić wyraz naszej twarzy, upiększyć oczy i świadczyć o naszym rozeznaniu w modzie. Z Azji właśnie przybył trend, który zawładnął światem kobiet. Teraz nosimy "chłopięce brwi".

"Boy brows", czyli w tłumaczeniu "chłopięce brwi", to najnowsza moda prosto z Korei. Charakteryzują się brakiem łuku i większą szerokością. "Boy brows" są prostsze i bardziej wyraziste. Wysokie łuki, które zawładnęły wcześniej światem urody, teraz wydają się być przerysowane. Poza tym, nieprawidłowo wyprowadzone łuki potrafią sprawić, że twarz wygląda na komiczną, wręcz cyrkową. Żadna z nas nie chce przecież wyglądać, jakby przed chwilą rzuciła pracę klauna.

Obraz
© Instagram.com

Proste brwi nadają spojrzeniu bardziej miękki i naturalny wyraz, ale także podkreślają oprawę naszego oka, co je upiększa. Wyraziste brwi sprawiają, że nie musimy decydować się na mocny makijaż. Nawet bez niego nasza twarz wygląda jakby miała właściwą oprawę, a dzięki temu możemy łatwiej osiągnąć efekt minimalnego makijażu, który jest teraz bardzo modny.

Przeglądając internet, co chwilę trafiamy na modowe mistrzynie, influencerki i fashionistki, które decydują się na prosty kształt brwi. Dzięki nim, coraz więcej dziewczyn odpuszcza sobie precyzyjne wyrywanie włosków i pozwala im odrosnąć. Ich pielęgnacja staje się łatwiejsza, kiedy polega jedynie na utrzymaniu prostego kształtu.

Obraz
© Instagram.com

Jeśli jesteś szczęściarą i masz ciemną oprawę oczu, pozwól wyskubanemu łukowi odrosnąć, wypełniając przerwy miękkim cieniem dobranym do koloru twoich włosków. Jeśli z kolei jesteś blondynką i chciałabyś przyciemnić swoje brwi, zdecyduj się na profesjonalny zestaw do ich podkreślania – dołączony pędzelek ułatwi ci korygowanie kształtu twoich brwi. Kiedy już zostaną uzupełnione, przeczesz je specjalnym grzebykiem i utrwal żelem w kolorze brązowym lub bezbarwnym. "Chłopięce brwi" ułatwią ci codzienny makijaż, zaoszczędzą czas i sprawią, że będziesz wyglądać bardzo naturalnie i charakternie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także