Gwiazdy"Najsmutniejsza księżniczka świata". Nigdy nie wyjdzie za mąż

"Najsmutniejsza księżniczka świata". Nigdy nie wyjdzie za mąż

Księżniczki Aiko nie czeka świetlana przyszłość
Księżniczki Aiko nie czeka świetlana przyszłość
Źródło zdjęć: © Getty Images
09.07.2022 15:40

Charlene Frimaldi, żona księcia Monako, została okrzyknięta najsmutniejszą księżną świata po tym, jak płakała na własnym ślubie. Okazuje się, że nie jest jedyna. O córce obecnie panującego cesarza Japonii, księżniczce Aiko, również mówi się w takim kontekście. Zdaniem ekspertów nie czeka jej w przyszłości szczęście. Choć jest jedynym dzieckiem Naruhito, nigdy nie zasiądzie na tronie.

"Księżniczka, która nigdy się nie uśmiecha" - tak japońskie media nazywają Aiko, jedyną córkę cesarza Naruhito i cesarzowej Masako. Już same narodziny dziewczyny nie zostały dobrze przyjęte przez cesarską rodzinę i poddanych. Liczono bowiem, że na świat przyjdzie chłopiec.

Ponadto rodzice samodzielnie wybrali i nadali imię córce, bez konsultacji z ówcześnie panującym cesarzem Akihito, łamiąc tym samym zasady panujące na dworze. Aiko nigdy nie zasiądzie na tronie. Japońska tradycja nie dopuszcza takiej możliwości dla wysoko urodzonych kobiet.

Smutne dzieciństwo księżniczki Aiko

Narodziny Aiko nie obyły się bez licznych kontrowersji. Matka dziewczynki, wpędzona w poczucie winy za urodzenie córki, nie wytrzymała społecznej presji i wpadła w poważne załamanie nerwowe. Księżniczka dorastała więc w poczuciu winy za pogarszający się stan psychiczny matki. Przez niepochlebne komentarze cesarskiej rodziny była przekonana, że nie jest dość dobra.

Łatka "niechcianego dziecka" ciągnęła się za nią przez całe dzieciństwo. Nie uniknęła problemów także w szkole. Media donosiły, że Aiko była prześladowana przez kolegów z klasy. Bała się ich tak bardzo, że zaczęła opuszczać lekcje, a potem odmówiła chodzenia do szkoły. Po dwóch miesiącach wróciła do nauki. Na zajęcia uczęszczała jednak w towarzystwie matki. Rodzice Aiko starali się, aby ich córka miała przyjaciół. Regularnie zapraszali kolegów i koleżanki z klasy dziewczynki do swojego pałacu. Mimo tego Aiko nie umiała nawiązać z nimi relacji.

Z czasem media zaczęły nazywać ją "najsmutniejszą księżniczką świata". Rodzice zapewniali, że wiedzie normalne życie. Aiko znacznie odstawała jednak od rówieśników. Po wielu porażkach w szkole nie chciała się już z nimi spotykać. Mówiono, że nie ma nikogo, z kim mogłaby spędzać wolny czas.

Księżniczce Aiko grozi wygnanie z dworu?

Japońskie prawo wyraźnie wskazuje, że księżniczki powinny wychodzić za mąż za mężczyzn z cesarskiego roku. Ustawa z 1947 roku zniosła jednak szlachtę w kraju. Cesarska rodzina została więc ograniczona do potomków cesarza Taishō. Znalezienie kandydata na męża dla Aiko będzie więc graniczyć z cudem.

Z drugiej strony, jeśli zakocha się z kimś, kto nie ma arystokratycznych korzeni, utraci tytuły, fortunę i będzie musiała opuścić cesarską rodzinę. Niedawno w takiej sytuacji była kuzynka Aiko, księżniczka Mako. Kobieta wyszła za mąż z miłości, rezygnując tym samym z bogactw cesarskiej rodziny oraz wszelkich przywilejów.

Szansą dla Aiko mogłaby być zmiana cesarskiego prawa, w tym dziedziczenia tronu. W Japonii kobiety od ponad 300 lat nie mogą obejmować władzy, choć w historii kraju nie brakuje przykładów sprawnie działających cesarzowych. Księżniczka obecnie studiuje literaturę japońską na Gakushuin University. Obecnie mieszka w rezydencji Akasaka wraz z rodzicami.

"Chciałabym się doskonalić siebie i iść do przodu krok po kroku, dorosnąć, żeby móc służyć innym" - oświadczyła w dniu swoich 20. urodzin.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także