Najsmutniejsze znaki zodiaku. Życie z nimi może być trudne

Najsmutniejsze znaki zodiaku. Życie z nimi może być trudne

Najsmutniejsze znaki zodiaku
Najsmutniejsze znaki zodiaku
Źródło zdjęć: © Pexels | Engin Akyurt
29.06.2023 10:45, aktualizacja: 29.06.2023 11:20

Różnią się od pozostałych znaków. Są tajemnicze, nieco bardziej milczące i zamknięte w sobie. Nie lubią się uśmiechać, a wolny czas spędzają najchętniej we własnym towarzystwie. Panna, Koziorożec i Ryby należą do najsmutniejszych znaków w całym zodiaku.

Nie są tak pełne energii jak Barany ani skłonne do zabawy jak beztroskie Strzelce. W zodiaku istnieją znaki, które z jakiegoś powodu otacza smutna aura. Rzadziej się śmieją, mają za to skłonność do filozoficznych rozmyślań i melancholii. Skrywają swoje tajemnice za obojętnym wyrazem twarzy, a naprawdę otwierają się tylko przed wybrańcami. Oto znaki zodiaku, którym w życiu towarzyszy smutek.

Panna – odpowiedzialna i poważna

Osoby urodzone w tym znaku często nie wiedzą, co to beztroska zabawa. Panna już w młodym wieku jest poważna, odpowiedzialna i rozsądna. Ostrożna! Nie chce i nie lubi ryzykować. W życiu bierze na siebie zbyt dużo odpowiedzialności i ciężaru do uniesienia. Zodiakalne Panny to perfekcjonistki i surowe krytyczki – najczęściej samych siebie, bo nigdy nie są do końca zadowolone z tego, co robią i jak się zachowują.

Ta ciągła samokrytyka i wysokie oczekiwania to prosta droga do smutku i poczucia niezadowolenia. Panny nie mają pogodnej osobowości i nie noszą w sobie radości życia. Uważają, że to śmieszne i zwyczajnie im nie przystoi. Nie znaczy to, że są nieszczęśliwe, są tylko inne.

Koziorożec – skryty i ponury

Koziorożec to znak, który jest kojarzony z powagą i ambicją. Osoby w nim urodzone są bardzo wymagające wobec siebie. Noszą w głowie pewien plan i wizję siebie, które starają się w życiu zrealizować. Poświęcają na to wszystkie swoje zdolności, całą uwagę i siłę. Do celu potrafią dążyć po trupach, jednak zwykle prędzej czy później go osiągają – ciężką pracą i niewyobrażalnym dla innych znaków wysiłkiem.

Ten nieustanny nacisk na życiowy sukces prowadzi do smutku i poczucia przytłoczenia, zwłaszcza jeśli Koziorożce nie spełnią swoich wysokich oczekiwań albo zajmuje im to zbyt dużo czasu. Osoby spod tego znaku często wyróżnia charakterystyczny brak ekspresji. Nie zdradzają swoich uczuć.

Ryby – melancholijne i sentymentalne

Zodiakalne Ryby są opisywane jako wrażliwe, empatyczne oraz obdarzone bogatą wyobraźnią. To artystyczne dusze, które pragną realizować się twórczo i zwykle przejawiają wyjątkowe talenty. Osoby urodzone w tym znaku mają tendencję do odczuwania głębokich emocji i są skłonne do refleksji nad życiem, światem i kosmosem.

Mimo że nie są smutne z natury, ich delikatność sprawia, że silniej odczuwają negatywne emocje – one też odciskają na nich piętno. Ryby stają się smutne i zgorzkniałe, jeśli nie są w stanie zrealizować swojego potencjału lub pozostają niezrozumiane przez innych. To je unieszczęśliwia oraz sprawia, że zamykają się w sobie.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!