Najwięksi kłamcy. Lepiej uważaj na te znaki zodiaku

Najwięksi kłamcy. Lepiej uważaj na te znaki zodiaku

Cztery znaki zodiaku częściej niż inne mijają się z prawdą
Cztery znaki zodiaku częściej niż inne mijają się z prawdą
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | TIGER RAW
12.06.2023 13:32, aktualizacja: 12.06.2023 13:50

Mają dość lekkie podejście do prawdy. Powiedzą ci to, co chcesz usłyszeć, żeby uniknąć kłopotów, albo skłamią, by coś osiągnąć. Nie będą mieć wyrzutów sumienia, bo liczy się cel. Oto znaki zodiaku, które najczęściej mijają się z prawdą.

Przedstawiciele niektórych znaków zodiaków nie potrafią kłamać. Kłamstwem brzydzą się Lwy, Barany i Strzelce, czyli silne znaki, które niczego się nie boją – nawet prawdy. Inni jednak częściej mogą posuwać się do kłamstwa. Robią to z różnych powodów: dla wygody, dla spokoju, dla własnego interesu. Niektórzy kłamią, bo to wydaje im się łatwiejsze, albo już nie potrafią inaczej. Którym znakom zodiaku lepiej nie wierzyć na słowo? Poniżej prezentujemy czterech potencjalnych kłamców.

Dla Byka prawda jest względna

Jak na znak zodiaku, który należy do najbardziej stabilnych i solidnych, Byk podejrzanie często mija się z prawdą. Jest uparty, konserwatywny i ma silne przekonania, których nigdy nie zmienia, jednak… Nie z każdym się nimi dzieli. Czasami woli udawać kogoś innego, bo tak jest prościej. Ponieważ Byki za wszelką cenę próbują uniknąć konfliktów, często mówią innym dokładnie to, co chcą usłyszeć – nieważne, co naprawdę myślą. Nie chcą się czuć niekomfortowo, więc dla świętego spokoju chętnie skłamią, aby uniknąć trudnej sytuacji.

Bliźnięta to prawdziwi mistrzowie kłamstwa

Uchodzą za najmniej uczciwy znak zodiaku. Ich moralny kompas nie działa najlepiej – zawsze wskazuje wyłącznie ten kierunek, który w danym momencie najlepiej pasuje Bliźniętom. Osoby urodzone w tym znaku są wyrachowane i chętnie posługują się innymi. W tym celu kłamią i manipulują bez opamiętania czy wyrzutów sumienia. Jeśli nie mają ochoty czegoś zrobić, wymyślają bardzo przekonujące i/lub kreatywne wymówki. Nawet gdy ktoś zdoła przyłapać Bliźnięta na kłamstwie, dalej idą w zaparte. Nie mają oporów przed tym, aby nawet najbliższej osobie kłamać prosto w oczy.

Wagę często gubi perfekcjonizm

Osoby urodzone w tym znaku nie lubią się mylić. Nawet jeśli się na czymś nie znają, nigdy się do tego nie przyznają. Na każdy temat wypowiedzą się ze zdecydowaniem i znawstwem, które może łatwo zmylić każdego. Nie zawsze chcą skłamać, po prostu reagują na konkretne okoliczności i czasami ponosi je fantazja. Przyłapane na kłamstwie, wypierają się go do samego końca. Będą tłumaczyć, że zaszła pomyłka albo zostały źle zrozumiane. Waga jest szczera tylko wobec siebie. Wierzy bowiem, że niektóre kłamstwa są słuszne – wypowiedziane dla dobra tego, kto ich słucha.

Ryby szczerze wierzą w swoje kłamstwa

Ryby często mijają się z prawdą, choć nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Jako artystyczne dusze żyją we własnym świecie, gdzie rzeczywistość miesza się z fikcją, a prawda staje się względna. Osoby urodzone w tym znaku są tak przekonującymi kłamcami, że same szczerze wierzą w swoją wersję wydarzeń. Warto też zaznaczyć, że u źródeł kłamstwa leży u Ryb wrażliwość i delikatność. Nie chcą kogoś zranić, dlatego delikatnie naginają fakty, żeby kogoś zadowolić. Stosują tę taktykę głównie wobec najbliższych sobie osób, których nigdy nie krytykują, tylko nieszczerze chwalą.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!