UrodaNaturalny demakijaż — ciekawostki, triki i gadżety

Naturalny demakijaż — ciekawostki, triki i gadżety

Jak naturalnie usunąć trwały makijaż bez tarcia i podrażnień? Jeśli możesz się pochwalić idealną cerą – stosujesz krem BB i lekki płyn micelarny, co w zupełności wystarcza. Co jednak, jeśli twoja cera wymaga kolorowych kosmetyków cięższego kalibru, a kolejne mleczka i płyny nie spełniają dostatecznie dobrze swojego zadania? Oto 5 naturalnych sposobów wartych wypróbowania.

Naturalny demakijaż — ciekawostki, triki i gadżety
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock

Skuteczny środek do demakijażu, który od dawna masz pod ręką

Demakijaż jest równie ważny co codzienna pielęgnacja, warto więc, żeby był naturalny. W dążeniu do idealnego wyglądu nietrudno się zatracić. Efektem stosowania trwałych kosmetyków, baz pod makijaż i utrwalaczy bywają często zaskórniki wynikające z niewystarczającego oczyszczenia skóry. Jedną z popularnych alternatyw dla mleczka i płynu micelarnego jest olejek, który naturalnie usuwa kosmetyki kolorowe. Ważne, żeby taki kosmetyk do demakijażu miał dobrą formułę i odpowiednie działanie. Nie chodzi tu jednak o oliwkę dla niemowląt, ale o olejek przeznaczony do pielęgnacji skóry, który stosujemy zamiast kremu na noc lub na przykład uniwersalny, kosmetyczny olej kokosowy. Dobrze po takim demakijażu zastosować tonik do twarzy, który dodatkowo oczyści ostatnie smugi podkładu. Skórę oczyszczamy w ten sposób tak jak zwykłym płynem, czyli do uzyskania czystego wacika.

Jakiego demakijażu unikać i czym go zastąpić?

Chusteczki do demakijażu to praktyczny gadżet, ale najbardziej szkodliwy dla cery – stosujemy je więc tylko doraźnie. Wiemy już, że brak demakijażu to jeden z największych grzechów przeciw skórze, że resztki makijażu blokują pory i powodują powstawanie zaskórników i innych niedoskonałości. Nie każdy jednak do końca zdaje sobie sprawę z tego, że nawet odrobina makijażu, która zostanie w zakamarkach porów skóry, zablokuje dostęp kremu. W ten sposób kosmetyk zadziała tylko połowicznie, a tarcie chusteczką tylko zwiększy ryzyko występowania podrażnień.

Czym zastąpić tradycyjny demakijaż?

Substancje wspomagające demakijaż to często alkohol, SLS i konserwanty. Zastosowane bezpośrednio na skórę i jej kwaśne pH, niszczą naturalną warstwę lipidową – tak powstaje podrażnienie przez demakijaż. Nawet płyny i mleczka 2 w 1 z komponentem pielęgnacyjnym mogą nie zadziałać wystarczająco dobrze.

Dobrą inwestycją w naturalną pielęgnację są delikatne, specjalne gąbki i rękawiczki do demakijażu. Można je uprać w pralce lub wypłukać w wodzie z mydłem, dzięki czemu są higieniczne, a specjalne włókna zastosowane do ich uszycia dają możliwość bezinwazyjnego i skutecznego usunięcia makijażu. Wymieniamy je mniej więcej raz na trzy miesiące.

Masz tłustą cerę i szukasz skutecznego i naturalnego demakijażu? Polecamy mydło z Aleppo, które, stosowane raz dziennie, zapewni nam naturalne oczyszczanie i satysfakcję z dbałości o skórę, bez nadmiaru chemii.

Naturalne usuwanie makijażu, które pielęgnuje cerę

Wśród wielu sposobów na demakijaż sugerujemy kosmetyki przeznaczone dla delikatnej i wrażliwej skóry, nawet jeśli mamy normalną skórę. Jeśli oczekujemy szybkiego i spektakularnego efektu demakijażu, pamiętajmy o tym, jak na naszą skórę wpływają ogrzewanie, niekorzystna pogoda i niskie temperatury. Delikatny demakijaż nie zastąpi codziennej, obowiązkowej pielęgnacji, jaką jest tonik i krem na twarz na dzień i na noc.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (7)