Nie musisz nic mówić. Te obszary ciała zdradzają twój wiek
Mówi się, że o promienny wygląd po pięćdziesiątce należy zacząć dbać już w okolicach trzydziestki. Ale patrząc na trzy najszybciej starzejącej się obszary ciała, profilaktykę można zastosować nawet wcześniej. Oczy, szyja i dłonie proszą o chwilę uwagi.
31.01.2023 | aktual.: 28.01.2024 08:48
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Większość niezadowalających nas fragmentów ciała można wyćwiczyć, zatuszować i poprawić. Ale są trzy obszary, o które należy zadbać ze szczególną troską i w odpowiednim czasie. Ulegają procesom starzenia znacznie szybciej niż inne. Ponadto nie zawsze znajdują rozwiązanie w gabinetach medycyny estetycznej. Co wpływa na szybsze starzenie się skóry wokół oczy, szyi i dłoni? Jak temu zapobiegać?
Skóra wokół oczu starzeje się już po 25. roku życia
Obszar wokół oczu wyróżnia się szczególnie cienką skórą, która ulega procesom starzenia już po 25. roku życia. Na szybko pogarszający się wygląd skóry wpływ ma wiele czynników - kwestie genetyczne, zbyt mała ilość snu, stres, nieodpowiednie odżywianie, częste pocieranie skóry, stosowanie niewłaściwych kosmetyków czy nawet długi czas spędzony przed ekranem. Pod oczami zaczynają pojawiać się sińce i kurze łapki, a nad nimi - opadające powieki.
Aby jak najdłużej cieszyć się sprężystą, gładką i pełną blasku skórą wokół oczu, należy wprowadzić do codziennej pielęgnacji odżywcze kremy pod oczy stosowane dwa razy dziennie. Ponadto wykonując demakijaż wokół oczu, lepiej sięgnąć po łagodniejsze kosmetyki - wzbogacone między innymi o d-pantenol.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Skóra szyi wiotczeje w nieodpowiednich pozycjach
Zazwyczaj narażamy skórę szyi na utratę sprężystości w momentach, w których nie zdajemy sobie z tego sprawy. Charakterystyczna, pozioma linia pojawiająca się na szyi często wynika z pozycji, jaką zajmujemy – chociażby opuszczonej głowy w kierunku komputera czy telefonu. Ponadto nie bez znaczenia jest pozycja podczas snu. Wysoka poduszka pogłębia efekt starzejącej się skóry. Wyraźne zwiotczenie może być także skutkiem niedostatecznego nawadniania organizmu.
Ten obszar ciała często pomijany jest w codziennej pielęgnacji, a dokładnie tak, jak twarz - powinien być nawilżany systematycznie każdego dnia. Należy pamiętać o kierunku aplikacji kremu na skórę szyi – od dołu ku górze, aby pobudzić działanie układu limfatycznego i przeciwdziałać grawitacji.
Środki chemiczne degenerują skórę dłoni
Skóra dłoni to prawdziwy detektor wieku. Chociaż niekiedy może nawet dodać lat. Dłonie, które na co dzień mają kontakt ze środkami chemicznymi, szybko tracą jędrność, stają się poszarzałe, wysuszone, a po jakimś czasie nawet "przezroczyste". Płyn do naczyń, środki czyszczące, płyny do dezynfekcji i samo mycie rąk mydłami antybakteryjnymi z etykietą pokrytą chemicznym składem - wyraźnie postarzają wygląd dłoni. Niekorzystny wpływ na skórę ma także światło UV i brak filtrów chroniących przed promieniowaniem.
Dlatego z kremem do rąk i rękawiczkami ochronnymi należy się zaprzyjaźnić, jak z telefonem czy kluczem zawsze obecnym w torebce. Wprowadź do swojej wieczornej rutyny nawilżający krem aplikowany po umyciu dłoni. Grubszą warstwę stosuj na noc. Warto także wyposażyć się w specjalistyczny peeling do skóry dłoni, a nawet maski, które stosowane dwa razy w tygodniu gwarantują szybko widoczne rezultaty.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl