Nie trzymaj tych roślin w domu. Przynoszą pecha

Które rośliny przynoszą pecha? Lepiej pozbądź się ich z domu
Które rośliny przynoszą pecha? Lepiej pozbądź się ich z domu

20.02.2024 10:26, aktual.: 20.02.2024 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bardzo wiele znanych w Polsce przesądów wiąże się ze szczęściem i pechem. Co ciekawe, często dotyczą one roślin, których nie powinno się trzymać w domu. Oto kilka uważanych za szczególnie nieszczęśliwe.

Mądrość ludowa dopatruje się w roślinach magicznych mocy. Dotyczy to nie tylko ziół i ich znanych właściwości zdrowotnych, ale również pewnych specyficznych gatunków, których nie należy trzymać w domu, aby sobie nie zaszkodzić. Konkretne okazy mogą bowiem sprowadzić pecha na głowy domowników. W mieszkaniu, w którym się znajdują, ludzie nigdy nie będą się cieszyć szczęściem czy powodzeniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Energia płynąca z przyrody. Wykorzystaj ją na swoją korzyść

W tradycyjnych wierzeniach wszystko, co nas otacza, posiada duszę albo przynajmniej charakterystyczną energię, którą uwalnia i roztacza wokół siebie. Właśnie z tego powodu niektóre przedmioty mogą być uważane za szczęśliwe lub przeklęte. Wszystko to opiera się na typowej dla mądrości ludowej magii sympatycznej, według zasad której podobne przyciąga podobne (magia homeopatyczna), a rzeczy, które raz miały ze sobą styczność, już zawsze na siebie oddziałują (magia przenośna). Z tego powodu przedmiot, który raz nasiąknął złą energią, już zawsze szkodzi.

Pechowe rośliny. Nie przynoś ich do mieszkania

Za najbardziej nieszczęśliwe rośliny uchodzą kaktusy. Charakterystyczne dla tych roślin kolce nie tworzą atmosfery ciepła i miłości, tylko nieustannego zagrożenia. Ich ostrość sprzyja występowaniu konfliktów. Jeśli zatem po zakupie kaktusa zauważysz, że atmosfera w domu się popsuła, lepiej się go pozbyć.

Pech przyciągają też rozmaite gatunki bluszczu, który może rosnąć na zewnątrz, ale nigdy nie powinien się znaleźć w domu. Bluszcz jest bardzo ekspansywny, rozrasta się bujnie. Kojarzy się z porastaniem, owijaniem, a wręcz pochłanianiem i duszeniem. Wprowadzi do mieszkania przytłaczającą atmosferę, pośród której trudno czuć się szczęśliwym. Według dawnych wierzeń bluszcz pochłania energię i wysysa z nas siły.

Zapraszamy do domu szczęście. Przyniosą je te rośliny

Jeśli chcemy czuć się dobrze we własnym domu, zapraszamy do niego wyłącznie rośliny, z którymi wiążą się pozytywne skojarzenia. Kwiaty o żywych barwach – najlepiej w ciepłych odcieniach czerwieni, bo właśnie ta barwa przyciąga szczęście i miłość. Unikajmy herbacianych i żółtych kwiatów – oznaczają zazdrość i zawiść. Do pozytywnych roślin należy również grubosz jajowaty, czyli tzw. drzewko szczęścia. Przyciąga pod dach materialne powodzenie, podobnie działa również Pilea peperomioides, zwana Pieniążkiem (liście przypominają monetki).

Wschodnia tradycja mówi o tym, że dobrze mieć w domu bambus, który wnosi ze sobą bogactwo. Jednym z takich okazów jest tzw. Szczęśliwy Bambus (ang. Lucky Bamboo), który często kupuje się w Azji na przywitanie chińskiego nowego roku. Co ciekawe, ten bambus wcale nie jest bambusem, tylko draceną – konkretnie to dracena Sandera.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Materiały WP
Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)