Trwa ładowanie...

Nietypowa akcja na Dzień Kobiet. Mocny spot poruszył kwestie różnicy wynagrodzeń

W Dzień Kobiet serwis OLX opublikował mocny spot poruszający kwestie różnicy wynagrodzeń między kobietami a mężczyznami. Nagranie, w którym wystąpiły Olga Bołądź, Paulina Mikuła, Katarzyna Pakosińska, Tamara Arciuch, Olga Kalicka i Agnieszka Rylik, wzbudziło wśród internautów wiele kontrowersji.

Share
Nietypowa akcja na Dzień Kobiet. Mocny spot poruszył kwestie różnicy wynagrodzeń
Źródło: www.youtube.com
d12y9r4

Filmik opublikowany w mediach społecznościowych i na YouTubie stylizowany jest na reklamę. Wystąpiły w nim różne kobiety pracujące na odmiennych stanowiskach. Już sam tytuł spotu – "Hit! Znalazły sposób na szybki awans" – jest niezwykle przewrotny.

"Czy zarabiasz mniej, niż powinnaś?", "czy mimo długiego stażu pracy, wciąż nie awansowałaś?", "nadal nie możesz podejmować samodzielnie ważnych decyzji?" – zadawały odbiorcom kolejne pytania.

Dzień Kobiet – spot o różnicy wynagrodzeń

W momencie, gdy bohaterki spotu miały zaproponować złoty środek na rozwiązanie tych problemów, oznajmiły, że to właśnie "jaja" są gwarancją sukcesu w miejscu pracy i przepustką do świata kariery. Metafora ta miała pokazać, że bardzo często to płeć ma wpływ na wysokość zarobków, a nie kompetencje i doświadczenie danego pracownika czy pracownicy.

d12y9r4

Jak możemy przeczytać na stronie akcji, według cyklicznego raportu GUS "Struktura wynagrodzeń według zawodów" w ośmiu na dziewięć wielkich grup zawodowych mężczyźni zarabiają więcej. Lukę w wynagrodzeniu, wynoszącą przeciętnie 18,5 proc., można porównać do sytuacji, w której kobiety przez pierwszych 68 dni w roku pracowałyby za darmo.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12y9r4

Podziel się opinią

Share
d12y9r4
d12y9r4