Trwa ładowanie...

Nieznany fakt z życia babki Kiepskiej. Krystyna Feldman została brutalnie obrabowana przed śmiercią

Gdy Krystyna Feldman odeszła w 2007 r., żegnał ją cały Poznań. Niedługo przed śmiercią aktorkę napadło trzech nastolatków. Pieniądze z rabunku przeznaczyli na buty.
Share
Krystyna Feldman
Krystyna FeldmanŹródło: East News
d441ho8

Dorobkiem artystycznym Krystyny Feldman, można obdzielić przynajmniej kilku aktorów. Artystka była obecna na scenie ponad 50 lat. Szczyt jej kariery przypadł na ostatnie lata życia. Wtedy podbiła serca krytyków, tytułową rolą w filmie "Nikifor", w którym wcieliła się w słynnego malarza, Nikifora Krynickiego. Krystyna Feldman za tę kreację została nagrodzona Orłem.

Kiepscy to nie Potoccy

Jednak to jako babka Kiepska, została naprawdę pokochana przez polskich widzów, W serialu była obecna od pierwszego odcinka. Tak aktorka skomentowała decyzję o wcieleniu się w zgryźliwą staruszkę:

d441ho8

"Poza nieco zbyt dużą ilością wulgaryzmów nie znalazłam tam nic takiego, co mogłoby obrażać moje uczucia i moje zasady. Ot, siedzi stara babcia i wysila całą swoją inteligencję żeby obronić swoją rentę. Ten serial był pomyślany przez jego twórców jako ostry satyryczny obraz polskiej rodziny. Nie na darmo filmową familię nazwano Kiepscy, a nie Potoccy".

Przeczytaj: Znane aktorki nagłaśniają problem pracy przymusowej. Mówią też o nadużyciach w swoim środowisku

Dramatyczne następstwa napadu

Trzy lata przed śmiercią Krystyna Feldman została bezwzględnie napadnięta na ulicy w Jeleniej Górze.

d441ho8

"Napastnicy podbiegli do niej od tyłu i wyrwali torebkę. Jeden z nich uderzył ją w głowę i popchnął w plecy. Upadła na ziemię, ale tak niefortunnie, że złamała kość udową - mówił nadkom. Mieczysław Kapuściński, rzecznik jeleniogórskiej policji".

Napad okazał się dla babki Kiepskiej brzemienny w skutkach, musiała poddać się operacji wszczepienia endoprotezy. Tak aktorka wspomina wywiad lekarski przed operacją:

- "Jaką ma pani grupę krwi?". "Nie wiem". "Jakie ciśnienie?". "Nie wiem". "A kiedy ostatnie EKG było robione?". "Chyba nigdy" - patrzyli na mnie jak na wariatkę - opowiadała.

Zobacz: "W czym kochanka jest lepsza ode mnie?" Seksuolog mówi, z kim zdradzamy najczęściej

Aktorka nigdy nie odzyskała pełnej sprawności. Sprawcami okazali się: 18-letni gimnazjalista jego dwaj niepełnoletni koledzy.

d441ho8

Bezpośrednią przyczyną śmierci kultowej Rozalii Kiepskiej był rak płuc, spowodowany miłością do papierosów.

91-letnią aktorkę żegnały tłumy fanów. Aktorka została pochowana w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Miłostowo w Poznaniu.

Kukiz o pedofilii w Kościele: To czas ukarania winnych

d441ho8

Podziel się opinią

Share
d441ho8
d441ho8