Nigdy nie przecieraj papierem deski w publicznej toalecie. Oto powód

Nigdy nie przecieraj papierem deski w publicznej toalecie. Oto powód

Przecieranie deski sedesowej papierem toaletowym nie pomoże w zachowaniu higieny
Przecieranie deski sedesowej papierem toaletowym nie pomoże w zachowaniu higieny
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
21.11.2022 16:57

Przed skorzystaniem z publicznej toalety często przecieramy deskę sedesową papierem toaletowym. Robimy to z obawy o bakterie i zanieczyszczenia, jakie mogą się na niej znajdować. Wycierając deskę, próbujemy się upewnić, że siadamy na czystym miejscu. Niestety nie jest to dobry sposób na wyczyszczenie toalety. Należy zrobić to nieco inaczej.

Korzystanie z toalet publicznych to dla wielu osób spory problem. Nie należą one bowiem do najczystszych miejsc. Zanim zdecydujemy się na załatwienie potrzeb w galerii handlowej, restauracji lub na dworcu, zazwyczaj staramy się zminimalizować ryzyko kontaktu skóry z deską sedesową. Niektórzy rozkładają na niej papier toaletowy lub specjalne podkłady. Inni nie fatygują się aż nadto i przed skorzystaniem z toalety przecierają deskę kawałkiem papieru. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie.

Użyj zamiast papieru i wody. Poradzi sobie z bakteriami i zarazkami

Przetarcie deski sedesowej suchym lub namoczonym papierem nie wyeliminuje obecnych na niej zarazków. To tylko ułuda zapewnienia sobie należytej higieny. Ani papier, ani woda nie mają właściwości, które zabiłyby bytujące na tej powierzchni bakterie i drobnoustroje. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy skorzystaniem z toalety, która była przetarta, jak i tej, której nie wycierano papierem toaletowym. Co zatem zrobić, aby zapewnić sobie komfortowe warunki podczas korzystania z publicznej toalety?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trzeba zabezpieczyć się innym, równie prostym sposobem. Wystarczy, że urwiesz kawałek papieru, a następnie namoczysz go pod umywalką. Przy okazji nanieś na niego odrobinę mydła w płynie, który powinien znajdować się w łazience. Tak przygotowaną mieszankę użyj do przetarcia deski. Mydło poradzi sobie z usunięciem większości bakterii i zarazków. Gdy już doczyścisz deskę, wytrzyj ją suchym kawałkiem papieru. Wtedy możesz bez obaw korzystać z toalety.

Sposoby na czystą deskę sedesową

Przygotuj się na każdą ewentualność. Wychodząc z domu, upewnij się, że masz ze sobą chusteczki dezynfekujące. Doskonale nadają się nie tylko do wytarcia rąk, ale także wysterylizowania miejsc, które są powszechnie używane. Zalicza się do nich m.in. deska sedesowa.

W niektórych publicznych toaletach znajduje się apteczka. W środku powinny znajdować się różne płyny do dezynfekcji. Jeśli nie masz innej opcji, możesz skorzystać z dostępnego tam spirytusu salicylowego czy innego specyfiku, który zabije bakterie i zarazki mnożące się na desce klozetowej. Pamiętaj, aby korzystać z nich z umiarem, gdyby były niezbędne komuś, kto jest w pilnej potrzebie lub uległ wypadkowi.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta