Nowa grafika Damięckiej. Policjantom się to nie spodoba

Matylda Damięcka komentuje interwencję policji w szpitalu
Matylda Damięcka komentuje interwencję policji w szpitalu
Źródło zdjęć: © AKPA, Adobe Stock

19.07.2023 14:45, aktual.: 19.07.2023 20:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie milkną echa bulwersującej interwencji policji w stosunku do pani Joanny, która przyjęła tabletkę poronną. Do sprawy odniosła się również Matylda Damięcka. Opublikowała wymowną grafikę.

- Rozebrałam się. Nie zdjęłam majtek, ponieważ wciąż jeszcze krwawiłam i było to dla mnie zbyt upokarzające, poniżające, i wtedy właśnie pękłam, wtedy wykrzyczałam im w twarz: "Czego wy ode mnie chcecie?" - tak o traumatycznych zdarzeniach mówiła pani Joanna, której kazano nago robić przysiady i kaszleć.

- Ta interwencja mnie kompletnie złamała. Zniszczyła mnie - wyznała poruszona pacjentka.

Grafika Damięckiej uderza w służby

Głos w tej sprawie zabrała również Matylda Damięcka. Opublikowała grafikę, która obnaża działanie służb. Post wywołał ogromną dyskusję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grafika zaczyna się od słów: "Pod 112 dzwonisz, gdy szukasz...". Do wyboru zostawiła cztery opcje: a) pomocy, b) wsparcia w sytuacjach kryzysowych c) zaufania i empatycznych specjalistów d) obrzygania godności.

W opisie Damięcka uwzględniła jeszcze piąty punkt: e) publicznego upokorzenia, lęku, lat kosztownej terapii, poczucia osamotnienia i wyleczenia się z odruchu proszenia o pomoc.

"Żadna z nas na to nie zasługuje"

"I bardzo, ale to bardzo uwiera, że temat jest mięsem wyborczym, ale Pani Joanna i żadna z nas na to nie zasługuje, nasza reputacja cywilizowanego kraju na to nie zasługuje, wstydliwe to bardzo. To będą bardzo brzydkie wybory, po waszej, naszej, z każdej najobrzydliwszej strony" - dodała.

Matylda podzieliła się też swoją prywatną historią. W przeciwieństwie do Joanny z Krakowa ona trafiła na lekarkę pełną zrozumienia i empatii. "Poszłam do ginekolożki na badania okresowe: zanim Panią zarejestruję i rozpocznę badanie, bardzo proszę, jeżeli jest szansa, że jest Pani w ciąży, proszę zrobić test domowy i wrócić do mnie tylko, jeżeli będzie Pani chciała świadomie wrócić… i tak siedziałyśmy sobie ułamek sekundy w absolutnym poczuciu, beznadziei, bezradności i wzajemnego zrozumienia. Warszawa, czerwiec 2022 roku".

Oburzenia odnośnie sytuacji w kraju nie kryją internauci. "Żeby oni tak latali za każdym konkubentem lejącym dzieciaka jak za kobietą, która podjęła trudną decyzję na temat swojego ciała i życia" - napisał jeden z komentujących.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (539)
Zobacz także