Blisko ludziNowa kampania marki bieliźnianej. Wzięły w niej udział emerytowane modelki

Nowa kampania marki bieliźnianej. Wzięły w niej udział emerytowane modelki

Helena Christensen
Helena Christensen
Źródło zdjęć: © Instagram
oprac. KSA
04.06.2021 14:05

Świat modelingu od lat rządzi się sztywnymi regułami, ale od pewnego czasu jest w nim w końcu miejsce również dla osób spoza tzw. kanonu. Doskonałym przykładem jest zaproszenie do kampanii reklamowej bielizny modelek po pięćdziesiątce.

Jeszcze kilkanaście lat temu mało który projektant zdecydowałby się zaangażować do promowania swoich kolekcji starszą modelkę w rozmiarze większym niż S. Dziś coraz więcej osób decyduje się promować ciałopozytywność i pokazywać, że nie warto marnować sobie życia na kompleksy.

Każde ciało jest piękne

Doskonałym przykładem jest akcja brytyjskiej marki bieliźnianej - Coco de Mer. Firma zaproponowała współpracę 52-letniej byłej modelce Helenie Christensen i 56-letniej aktorce Brooke Shields. Obydwie śmiało zapozowały w koronkowych zestawach bielizny i udowodniły, że po pierwsze po pięćdziesiątce również można żyć pełnią życia, a po drugie, że każde ciało dobrze wygląda w bieliźnie. Grunt, aby w to uwierzyć i pokochać siebie.

Cała kampania trafi do mediów w połowie czerwca, ale już teraz Helena Christensen podzieliła się namiastką efektu. "Bardzo się cieszę, że wkrótce będziemy mogły podzielić się z wami tym projektem" - napisała.

Helena Christensen to duńska modelka, która w 1986 roku zdobyła tytuł Miss Dani. Tytuł najpiękniejszej otworzył jej drzwi do wielkiej kariery. Przeprowadziła się do Paryża i zaczęła współpracę z największymi domami mody - Versace, Chanel, Valentino, Givenchy i wiele innych.

Z kolei Brooke Shields to aktorka, która pochodzi z angielskiej i francuskiej rodziny królewskiej. Pierwszy raz pojawiła się w reklamie, mając zaledwie 11 miesięcy. Była to reklama mydła. W wieku 14 lat była najmłodszą modelką, która kiedykolwiek pracowała dla magazynu Vogue.

Zarówno Shields jak i Christensen są cały czas aktywne zawodowo i to nie jest ich pierwsza wspólna kampania. W ubiegłym roku Brooke Shields reklamowała stroje kąpielowe, a zdjęcia zrobiła sama Helena Christensen.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl