GwiazdyNowe grafiki Matyldy Damięckiej. Odniosła się nimi do tragedii po śmierci ciężarnej Polki

Nowe grafiki Matyldy Damięckiej. Odniosła się nimi do tragedii po śmierci ciężarnej Polki

Matylda Damięcka o śmierci ciężarnej Polki
Matylda Damięcka o śmierci ciężarnej Polki
Źródło zdjęć: © East News | Maciej Luczniewski/REPORTER
Aleksandra Lewandowska
02.11.2021 12:05

Matylda Damięcka opublikowała na swoim profilu na Instagramie nowe grafiki, którymi nawiązała do śmierci ciężarnej Polki. Jej rysunki wyjątkowo poruszyły obserwatorów, w szczególności obserwatorki, które nie mogą przestać myśleć o tragedii zmarłej kobiety i jej rodziny.

"Waga życia" - tak podpisała swoje nowe grafiki na Instagramie Matylda Damięcka, którymi ukazała współczesną tragedię Polek w związku z brakiem możliwości decydowania o swoim życiu i ciele. Damięcka nawiązała nimi do śmierci ciężarnej 30-latki, która zmarła w szpitalu w wyniku wstrząsu septycznego po tym, jak podjęto decyzję, że płód nie może zostać usunięty i trzeba oczekiwać na jego obumarcie.

Matylda Damięcka o tragedii po śmierci Polki

"O jedną kłopot mniej", "Topienie Marzeny", "I komu to przeszkadzało?", "My body, your choice (ang. moje ciało, twój wybór - przyp. red.)" - brzmią tytuły nowych grafik Matyldy Damięckiej, które artystka opublikowała na swoim profilu na Instagramie. Damięcka niezmiennie odniosła się do tragicznej sytuacji w Polsce i - jak zawsze - trafiła w punkt.

"Na szali mamy dwa życia potencjalne i to faktycznie teraz ty możesz zdecydować, które jest droższe" - dodała Damięcka we wpisie. Zarówno swoimi rysunkami, jak i słowami, wyjątkowo poruszyła obserwatorów, którzy napisali pod jej postem mnóstwo komentarzy, odnoszących się do śmierci ciężarnej Polki i tego, co przeżywa jej rodzina.

"Kraj zniewolonych kobiet"

Nowy post Matyldy Damięckiej skomentowały w szczególności kobiety, które przywołały także swoje sytuacje i tragedie, podkreślając, że kilka lat temu to one mogły znaleźć się na miejscu zmarłej 30-latki.

"Gdyby to prawo obowiązywało 8 lat temu, to byłabym ja. Ciągle o niej myślę. To mogłam być ja. To możesz być ty, to może być twoja córka, to może być twoja siostra", "Od wczoraj ciągle myślę o tej pani, o cierpieniu jej i jej rodziny. Zadano im tortury, nie da się tego inaczej nazwać" - czytamy w komentarzach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta