Uderzyła w rząd. Padły jednoznaczne słowa

Uderzyła w rząd. Padły jednoznaczne słowa

Aleksandra Popławska oceniła decyzję Sejmu
Aleksandra Popławska oceniła decyzję Sejmu
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
15.03.2024 11:50, aktualizacja: 15.03.2024 13:30

Aleksandra Popławska nie ukrywa swoich poglądów i często za pośrednictwem mediów społecznościowych odnosi się do politycznych wydarzeń. Ostatnio aktorka zwróciła uwagę na opóźnienia Sejmu dotyczące projektu o prawach aborcyjnych.

Tuż po wyborach z 15 października, Lewica złożyła projekt, który częściowo depenalizuje aborcję. Pod koniec stycznia 2024 roku do Sejmu został zgłoszony projekt głoszący, że każda osoba będąca w ciąży ma prawo do opieki zdrowotnej w postaci przerwania ciąży w okresie do 12. tygodnia.

Inny projekt miał odwołać "haniebny wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, który skłonił Polki i Polaków do protestów na ulicach". Pomimo wcześniejszych zapowiedzi marszałka Szymona Hołowni, na posiedzeniu Sejm nie podjął dyskusji nad żadnym z nich. Sytuację tę postanowiła skomentować Aleksandra Popławska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aleksandra Popławska o decyzji Sejmu

Aktorka na swoim instagramowym koncie często odnosi się do sceny politycznej w kraju, a także sytuacji Polek. Przed wyborami aktorka brała udział w kampanii profrekwencyjnej, a także otwarcie wspiera strajki kobiet.

Tym razem artystka w jednym z wywiadów postanowiła wypowiedzieć się na temat odroczonego terminu pierwszego czytania projektów dotyczących prawa aborcyjnego. Zaznaczyła, że dobrze wie, z czego wynika ta decyzja.

- Czekamy na wybory, każdemu teraz zależy na tym, żeby wygrać je, więc wszystko, co trudne, każdy wątpliwy, problematyczny temat jest zamiatany pod dywan. Jest to więc przesunięte na po wyborach z oczywistych względów, pewnie partie nie chcą teraz poruszać tak trudnego tematu - powiedziała w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Marszałek Szymon Hołownia zaznaczył w mediach, że decyzja o czytaniu projektów dotyczących aborcji były procedowane w Sejmie 11 kwietnia, czyli tuż po pierwszej turze wyborów samorządowych. Lider partii Polska 2050 tłumaczył swoją decyzję, nieodpowiednią postawą polityków, którzy wciąż nie potrafią spokojnie podjąć się dyskusji w temacie przerywania ciąży.

Powiedziała, czym jest dla niej zmiana prawa

Aleksandra Popławska zaznaczyła, że aborcja jest niczym innym jak wyborem, który powinien mieć każdy człowiek. Artystka liczy na to, że polscy politycy w końcu to zrozumieją.

- To jest trudny temat, ale warto te trudne tematy w końcu poruszyć. Francja właśnie przegłosowała to dosyć oczywiste prawo. Ale przecież nie znaczy to, że wszyscy będą z niego korzystać szumnie i na hurra, tylko to jest wybór. Ja uważam, że wybór jest wolnością, więc fajnie by było, żeby i nasi politycy w końcu dali nam ten wybór - dodała aktorka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta