GwiazdyOd lat szyje dla Agaty Dudy. Ela Piorun opowiada o kulisach współpracy

Od lat szyje dla Agaty Dudy. Ela Piorun opowiada o kulisach współpracy

Agata Duda
Agata Duda
Źródło zdjęć: © East News
oprac. KSA
29.05.2021 09:53

Stylizacje pierwszej damy to kwestia, która interesuje wielu projektantów i sprawia, że paparazzi chętnie fotografują każdy szczegół. Za większość projektów odpowiedzialna jest Ela Piorun, która doskonale dogaduje się z Agatą Dudą.

Obowiązkiem pierwszej damy jest m.in. towarzyszenie głowie państwa w wielu ważnych uroczystościach. Agata Duda regularnie jest widywana u boku swojego męża, a to, co danego dnia ma na sobie, jest później szeroko omawiane.

Modnie i zgodnie z etykietą

Pierwsza dama zazwyczaj pokazuje się w strojach szytych na miarę. Odpowiedzialna za nie jest projektantka Ela Piorun. "Poznałyśmy się na tyle, że pani prezydentowa mi ufa, można powiedzieć, że się dotarłyśmy. Wie, że może na mnie liczyć, a zamówiona kreacja zostanie wykonana z najwyższą dbałością o detale, ze świetnych materiałów i na czas. Ta współpraca sprawdza się już od lat" - zapewniła w rozmowie z "Faktem".

Ela Piorun przyznaje, że Agata Duda zna się na trendach i wie, co chciałaby założyć, ponieważ śledzi nowinki modowe. Projektantka przyznała, że ulubione barwy pierwszej damy to róże i amaranty. "Czuje się dobrze w tych kolorach i one wyglądają na niej bardzo ładnie, bo ma blond włosy, lekko opaloną karnację" - wytłumaczyła.

Jednak nie kolor jest najważniejszy, ale to, jak będzie uszyta dana kreacja. Ela Piorun zdaje sobie sprawę, że stroje żony prezydenta muszą być zgodne z etykietą. "Te fasony muszą być tak uszyte, by pani prezydentowa dobrze się w nich czuła, dobrze wyglądała, ale jednocześnie by było modnie i nie nudno. (...) by nikogo nie raziły, by żadne printy nie były dla kogoś przykre" - podkreśliła.

Ela Piorun ma na swoim koncie mnóstwo udanych projektów dla Agaty Dudy. Jak przyznaje, najbardziej zadowolona jest z białego garnituru z białą falbanką z organzy, w którym Agata Duda pojawiła się na spotkaniu w Australii oraz później założyła go na wieczór wyborczy po drugiej turze wyborów prezydenckich, gdy podeszła do mikrofonu i pierwszy raz zabrała głos. Ela Piorun jest dumna również z biało-czarny kostium, który Pierwsza Dama założyła na siebie przed spotkaniem z Melanią Trump.

Wieczór wyborczy 2020
Wieczór wyborczy 2020© East News

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl