UrodaOdbudowa i regeneracja włosów u fryzjera. Najczęściej wybierane zabiegi

Odbudowa i regeneracja włosów u fryzjera. Najczęściej wybierane zabiegi

Odbudowa i regeneracja włosów u fryzjera. Najczęściej wybierane zabiegi
Źródło zdjęć: © iStock.com
15.06.2018 15:49, aktualizacja: 07.07.2018 21:03

Włosy – nawet jeśli są naturalnie mocne, gęste i lśniące – trudno utrzymać w dobrej kondycji. Nie bez wpływu na zdrowy wygląd kosmyków pozostają codzienne obciążające czynności pielęgnacyjne, wysokie i niskie temperatury powietrza, zamiany w diecie, a także wahania hormonalne w organizmie. Dlatego od czasu do czasu warto poddać się specjalistycznemu zabiegowi u fryzjera, który przywróci włosom blask i skutecznie je odżywi.

Keratynowe prostowanie włosów

Wbrew temu, co sugeruje nazwa zabiegu, właśnie odbudowa włosów jest głównym efektem keratynowego prostowania. Problemy z ich układaniem się, kręceniem i puszeniem znika dzięki uzupełnieniu niedoborów głównego białka budulcowego. Oprócz keratyny w preparatach stosowanych podczas wykonywania zabiegu znajdują się wyciągi roślinne, witaminy, antyoksydanty i kwasy tłuszczowe. Te ostatnie tworzą na włosach delikatną barierę ochronną, która unieszkodliwia takie niesprzyjające czynniki atmosferyczne, jak wilgotne powietrze i intensywne promienie słoneczne.

Keratynowe prostowanie zyskało ostatnią popularność wśród zabiegów na włosy, ponieważ pozwala bez trudu zapanować nad fryzurą nawet przez pół roku od nałożenia preparatu. Kosztuje od 350 do 650 zł (w zależności od długości włosów).

Botoks włosów

Regenerację włosów u fryzjera zapewnia także tzw. botoks, który jednak niewiele ma wspólnego ze stosowaną w medycynie estetycznej toksyną botulinową. Podobieństwo polega na tym, że preparat trychologiczny – tak jak botoks – aplikuje się strzykawką, po wcześniejszym otwarciu łusek włosowych szamponem czyszczącym. Serum (z kolagenem i kwasem hialuronowym)
wypełnia ubytki w zniszczonych kosmykach, tworząc sieć aminokwasów.

Poprawę kondycji włosów widać natychmiast. Kosmyki przestają być łamliwe, słabe i suche. Co więcej, są świetnie przygotowane na koloryzację, a farba długo się na nich utrzymuje. Botoks włosów kosztuje niewiele, bo jedynie 40–60 zł, ale jego pozostaje widoczny znacznie krócej niż w przypadku keratynowego prostowania – do 10 myć.

Zabieg pielęgnicą

Wygładzenie włosów oraz ich odbudowę gwarantuje również zabieg przeprowadzany przy pomocy urządzenia emitującego podczerwień i ultradźwięki, czyli pielęgnicy. Urządzenie to nagrzewa kosmyki od środka, dzięki czemu ich nie wysusza, a jedynie zwiększa podatność na wchłanianie substancji odżywczych. Dodatkowo ułatwia wnikanie preparatów trychologicznych, ponieważ rozbija ich cząsteczki na mniejsze. Promienie podczerwone stymulują krążenie krwi w skórze głowy, co sprawia, że cebulki ulegają wzmocnieniu. Zabieg pielęgnicą na włosy kosztuje około 70 zł.

Sauna na włosy

Jeśli chodzi o zabiegi nawilżające włosy, jednym z najczęściej wybieranych jest tzw. sauna, która działa dzięki parze wodnej. Ciepłe powietrze i wilgoć emitowane przez suszarkę hełmową zmiękczają łuskę włosa, a tym samym pozwalają dotrzeć do wnętrza substancjom aktywnym takim jak keratyna i D-panthenol. W saunie włosy nabierają sprężystości, blasku i miękkości, a ponadto łatwiej się rozczesują. Długotrwałego efektu można spodziewać się po kilku zabiegach przeprowadzonych w odstępie około tygodnia. Jeden fryzjerzy wyceniają średnio na 30 złotych.

W warunkach domowych o włosy warto zadbać za pomocą kosmetyków do pielęgnacji. WP radarOkazji znajdzie dla Ciebie odpowiednie toniki, szampony, odżywki, maski oraz sera w najlepszych cenach.