Trwa ładowanie...

Ołena Zełenska na nowych zdjęciach. Połączyła się z pierwszymi damami Francji i Litwy

Ołena Zełenska opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie post, w którym zamieściła kilka ujęć z ostatniego spotkania online z pierwszymi damami Francji i Litwy - Brigitte Macron i Dianą Nausedene. "Jak dobrze jest słyszeć głosy przyjaciół" - rozpoczęła swój najnowszy wpis Ołena Zełenska.

Ołena Zełenska połączyła się z pierwszymi damami Francji i Litwy Ołena Zełenska połączyła się z pierwszymi damami Francji i Litwy Źródło: Instagram, fot: @olenazelenska_official
d349450
d349450

Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie pierwsza dama Ołena Zełenska nieustannie walczy o bezpieczeństwo obywateli swojego kraju - w szczególności dzieci. Zełenska już niejednokrotnie łączyła się online z pierwszymi damami wielu państw Unii Europejskiej, dziękując m.in. Agacie Kornhauser-Dudzie za jej pomoc, wsparcie i zrozumienie. Teraz opublikowała zdjęcia z ostatniego spotkania z Brigitte Macron oraz Dianą Nausedene.

Ołena Zełenska na nowych zdjęciach

Najnowszy post Ołeny Zełenskiej jest pierwszym od ponad dwóch miesięcy, w którym pierwsza dama Ukrainy udostępniła także swoje zdjęcia. Zełenska wygląda na nich na wyczerpaną i wyraźnie przybitą, choć na jednym z nich na twarzy pierwszej damy pojawił się delikatny uśmiech - z pewnością spowodowany ciepłymi słowami Macron oraz Nausedene.

"Jak dobrze jest słyszeć głosy przyjaciół. Jak ważne jest, by zadać proste pytanie 'jak się masz?' i samemu na nie odpowiedzieć. To jest bardzo ważne dla każdego z nas, każdego dnia wojny" - napisała Ołena Zełenska na swoim profilu na Instagramie.

d349450

W swoim długim wpisie pierwsza dama Ukrainy podziękowała Brigitte Macron i Dianie Nausedene, że "tak szybko zareagowały na wojnę i za to, jak przyjęły kobiety i dzieci". Poinformowała, że na Litwie zmieniono aż osiem ustaw, aby obywatele Ukrainy mogli korzystać z przywilejów obywatelskich na terenie tego państwa, m.in. opieki medycznej.

Ołena Zełenska dziękuje pierwszym damom

"W Wilnie powstaje ukraińskie centrum. To jest zupełnie nowy projekt. Razem z panią Dianą zaplanowałyśmy jego rozwój, tak aby były tam kursy językowe, możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej. Aby centrum stało się ukraińskim sercem Litwy - miejscem konferencji, spotkań, pomocy w integracji naszych obywateli" - ujawniła.

Ołena Zełenska dodała również, że Francja przyjęła z otwartością do swoich szkół ponad 14 tys. ukraińskich dzieci. Do szpitali natomiast - 45 dzieci z chorobami onkologicznymi.

d349450

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wystąpienie Zełenskiego w PE. "To był moment historyczny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d349450
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d349450