Trwa ładowanie...

Oto najstarszy chirurg dziecięcy w Polsce. Ma 91 lat

"Chirurgia to dyscyplina, która wymaga skupienia, opanowania i ogromnej wiedzy. A ja te wszystkie cechy posiadam. Czuję się dobrze, zarówno fizycznie, jak i umysłowo, co potwierdzają badania" – mówi w rozmowie z TVN24 91-letni chirurg.
Share
Profesor Eugeniusz Murawski ma 91 lat
Profesor Eugeniusz Murawski ma 91 lat Źródło: TVN24
d2e98xl

Eugeniusz Murawski pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Profesor rozpoczął swoją karierę lekarską w 1949 roku. Dziś ma 91 lat i jest najstarszym w Polsce chirurgiem dziecięcym. Od 20 lat przebywa na emeryturze, jednak nie przeszkadza mu to w aktywnym wykonywaniu zawodu. Materiał o lekarzu wyemitowała ostatnio stacja TVN24.

"Pomaga nam od wielu lat. Jego olbrzymie doświadczenie chirurgiczne i chęć pomocy dzieciom jest naprawdę bezcenne. Nie ukrywam, że chciałbym mieć w wieku pana profesora taki umysł, taką błyskotliwość i taką pamięć jak on. Służy nam nie tylko swoimi umiejętnościami stricte manualnymi, ale też bardzo bogatą wiedzą i doświadczeniem. Ogrom przypadków, chorób i dzieci, które leczył jest imponujący" – powiedział w rozmowie z TVN-em Tomasz Grzechnik, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim.

Grzechnik podkreśla również, że Murawski traktowany jest przez pracowników szpitala jak mistrz, od którego należy się uczyć. 91-letni profesor nie zastanawia się nad swoim wiekiem. "Chirurgia to dyscyplina, która wymaga skupienia, opanowania i ogromnej wiedzy. A ja te wszystkie cechy posiadam. Czuję się dobrze, zarówno fizycznie, jak i umysłowo, co potwierdzają badania" – mówi.

d2e98xl

Chirurg za swoje zasługi został doceniony również poza Gorzowem Wielkopolskim. Ostatnio Polskie Towarzystwo Lekarskie uhonorowało go tytułem Medicus Perfectus, który oznacza lekarza doskonałego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e98xl

Podziel się opinią

Share
d2e98xl
d2e98xl