UrodaPeptydy - jak wpływają na skórę? Jaki krem z peptydami wybrać?

Peptydy - jak wpływają na skórę? Jaki krem z peptydami wybrać?

Peptydy - jak wpływają na skórę? Jaki krem z peptydami wybrać?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
09.07.2018 19:00, aktualizacja: 11.08.2018 18:39

Peptydy uważane są za bioaktywne aminokwasy, których efekty działania zbliżone są do działania botoksu. Z tego powodu znajdują zastosowanie przede wszystkim w kremach przeciwzmarszczkowych i innych kosmetykach do skóry dojrzałej.

Jak działają peptydy?

Peptydy posiadają umiejętność przenikania w głąb skóry. Ponadto towarzyszą temu właściwości transportujące, dzięki którym cząsteczki mogą przenikać do głębszych warstw skóry. To właśnie te cechy zapewniają peptydom wysoką skuteczność. Dzięki właściwościom ułatwiającym wypełnienie wewnętrznych warstw naskórka, peptydy chętnie stosowane są w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i przeznaczonych do starzejącej się skóry.

Kremy do twarzy i inne kosmetyki do skóry dojrzałej (i nie tylko) znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.

Peptydy – budowa i właściwości

Peptydy naturalne to związki organiczne, które uzyskuje się w wyniku procesów bio-syntezujących białko. Właśnie w tej formie peptydy stosowane są przemyśle farmaceutycznym oraz podczas zabiegów pielęgnacyjnych skórę. Zanim stały się popularne, substancje te w składzie kosmetyków zastępowały białka pochodzenia roślinnego, czyli np. wyciągi z jedwabiu oraz zwierzęcego, np. mleko. Dzięki strukturze podobnej do kolagenu peptydy zabezpieczają skórę, tworząc na całej jej powierzchni warstwę ochronną, która zapobiega nadmiernej utracie wody przez organizm.

Najpopularniejszymi kosmetykami z peptydami są kremy regenerujące do cery dojrzałej oraz szampony do włosów suchych lub wypadających.

Peptydy na skórę i włosy

Peptydy uważane są za delikatne w działaniu i nie powodują niebezpiecznych skutków ubocznych, dlatego polecane są dla każdego rodzaju skóry. Szczególnie osoby starsze odczują ich działanie ze względu na wzmożoną produkcję kolagenu, co pozwala niwelować skutki starzenia się, czyli zmarszczki, bruzdy i inne problemy spowodowane zmniejszającą się elastycznością wierzchniej warstwy skóry. Co więcej, peptydy są również skutecznym środkiem na łamliwe włosy.

Kremy z peptydami - polipeptydy czy lipopeptydy?

Kosmetyki do twarzy często zawierają peptydy znane jako polipeptydy, które budują warstwę ochronną skóry, spowalniają proces starzenia się skóry i doskonale wpływają na cerę wrażliwą. Z kolei lipopeptydy odpowiedzialne są za produkcję kolagenu oraz elastyny, dlatego kremy z lipopeptydami polecane są dla skóry dojrzałej.