Elegantka z domu
Elegancja i szyk znane był w jej rodzinie od pokoleń. Babka, Irena z Jezierskich Tyszkiewiczowa, nie stroniła od ekstrawaganckich falbanek i koronek oraz wyrazistych dodatków, takich jak kapelusze z szerokim rondem. Ojciec, Krzysztof Tyszkiewicz zadbany i starannie dopracowany wygląd traktował jak obowiązek nawet w czasie okupacji. W trakcie powstania warszawskiego walczył we flanelowym garniturze i łososiowych irchowych rękawiczkach.
Matka, Barbara z domu Rechowicz była stałą klientką firmy odzieżowej Telimena, a jej siostra Maryla odnalazła pasję w krawiectwie, szyjąc na miarę sukienki dla modnych klientek.
- Mama w trudnych czasach ratowała się stylem, nosiła się szykownie i nie dawała po sobie poznać, że czegoś jej brakuje. A przecież w latach pięćdziesiątych nie miała nawet płaszcza zimowego! - wyznała aktorka w książce Agnieszki Janas "Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku".
Gwiazda szybko przejęła rodzinne nawyki. Nawet w czasach studenckich, kiedy brakowało jej pieniędzy na ubrania, starała się wyglądać jak najlepiej.
- Raz udało mi się kupić sweter w sklepie na Krakowskim Przedmieściu, znajdującym się naprzeciwko "Dziekanki". Kosztował bajońską sumę 600 złotych! Spłacałam go przez cztery miesiące, zarabiając na rozmowach o książkach Wydawnictwa PIW w telewizji .