UrodaPielęgnacja skóry pod oczami 30-latki. Jaki działać?

Pielęgnacja skóry pod oczami 30‑latki. Jaki działać?

Czy wiesz, że ponad 90 proc. czynników wpływających na starzenie się skóry wynika z nadmiernej ekspozycji na słońce? Dotyczy to w szczególności okolic oczu, gdzie skóra jest cieńsza i najbardziej widać nasze zmęczenie czy pierwsze zmarszczki. Odpowiedzią jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja skóry, zanim problem zmarszczek na dobre się pojawi. Oto poradnik pielęgnacji skóry okolic oczu dla 30-latki.

Pielęgnacja skóry pod oczami 30-latki. Jaki działać?
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock

10.10.2017 | aktual.: 12.10.2017 17:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po pierwsze – prawidłowo oczyszczaj skórę wokół oczu

Pierwszym grzechem niewłaściwej pielęgnacji skóry okolic oczu jest zły demakijaż lub – co gorsza – jego brak. Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona, użyj niewielkiej ilości preparatu na waciku lub chusteczce do demakijażu i oczyść skórę. Delikatnie masując, usuń makijaż i zanieczyszczenia. Nie trzyj! Wybierz formuły nietłuste i testowane oftalmologicznie. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – zwróć uwagę na to, czy dany produkt będzie dla ciebie odpowiedni.

Po drugie – pielęgnuj codziennie skórę powiek i jej okolice

Jak pielęgnować skórę wokół oczu? Regularność i systematyczność daje najlepsze efekty. Regularnie stosowany krem pod oczy pomaga redukować widoczność cieni pod oczami, rozświetlić skórę w okolicach oczu i uzyskać bardziej wypoczęty wygląd. Dobre kremy pod oczy zapobiegają i zmniejszają kurze łapki oraz zmarszczki grawitacyjne.

Po trzecie – działaj, kiedy twoje oczy śpią

Profilaktyka starzenia się skóry okolic oczu ma znacznie większą skuteczność niż działanie doraźne, kiedy widać już pierwsze skutki upływu lat. Produkty do regeneracji i pielęgnacji skóry pod oczami na noc to pomijany temat przez trzydziestolatki, a szkoda. Profilaktyka jest bardzo ważną kwestią. Działasz teraz – później zbierasz profity w postaci dobrych nawyków pielęgnacyjnych i lepszej kondycji skóry wokół oczu. Polecamy skondensowane serum lub koncentrat, dobrany pod kątem wieku i kondycji skóry. Przeciwdziała starzeniu i zapewnia dobry wygląd rano. Nawet po męczącym dniu. Najczęściej wystarczy kilka kropel skoncentrowanego kosmetyku, który wmasujesz i lekko wklepiesz w skórę pod oczami. Pamiętaj, że skóra 30-latki zaczyna tracić elastyczność, więc nigdy jej nie naciągaj i nie wcieraj zbyt silnie kosmetyków.

Po czwarte – pielęgnacja pod oczy do zadań specjalnych

Serum pod oczy o właściwościach korygujących w doraźnej potrzebie zadziała i szybko "uratuje sytuację". Ważne, aby nadal stawiać na kosmetyk przeznaczony dla konkretnego wieku. Nigdy nie wykorzystujemy kosmetyku dla dojrzalszej od naszej skóry, w nadziei, że zadziała "silniej". Koncentraty i sera aktywnie działające poprawiają napięcie skóry wokół oczy, intensywnie ją regenerują i lekko napinają, dzięki czemu uzyskujemy efekt większych oczu i wypoczęty wygląd. Takie pielęgnacyjne czary mary. Takie serum stosujemy przed wielkim wyjściem. Lub rano, jeśli ostatni dzień nie należał do najłatwiejszych. Pamiętaj, że serum pod oczy, tak samo, jak każdy inny kosmetyk do pielęgnacji cery w tym miejscu, wklepujemy od wewnętrznego kącika oczu na zewnątrz, w kierunku skroni.

Po piąte – miej w torebce dobry balsam pod oczy

Nawet pełna pielęgnacja, stosowana codziennie w okolicach oczu, może czasem nie wystarczyć. Balsam pod oczy przywracający młody wygląd skóry, pomaga nam w ciągu dnia. Dzięki chłodzącemu działaniu daje uczucie ulgi i jest najczęściej w niewielkim opakowaniu – łatwo mieści się w torebce. Często w składzie takich kosmetyków znajdują się odżywcze lipidy, które chronią skórę przed utratą wody. Jedną z technik nakładania takiego kremu jest aplikacja wzdłuż kości oczodołu od wewnętrznej części oka ku jego zewnętrznym konturom. W regularnych odstępach lekko uciskamy 4 lub 5 punktów, dla lepszego wchłonięcia preparatu.

Komentarze (24)