Trwa ładowanie...

Pieniądze rozwiązaniem wszystkich problemów? Poważna dyskusja internautów

"Dlaczego ubodzy myślą, że pieniądze odmieniłyby ich życie na lepsze i dzięki nim wszystko magicznie się układa?" – zastanawia się jeden z użytkowników forum WP Kafeteria.

Pieniądze rozwiązaniem wszystkich problemów? Poważna dyskusja internautówŹródło: Unsplash.com
d26mitj
d26mitj

"Pieniądze szczęścia nie dają" to chyba jedno z najbardziej znanych powiedzeń. I choć zawiera wiele racji, niemal każdy człowiek dąży do zwiększenia swoich przychodów, upatrując w pieniądzach rozwiązania swoich problemów. Czy jednak rzeczywiście pieniądze odmieniają życie na lepsze? Taką dyskusję podjęli użytkownicy forum WP Kafeteria.

Czy pieniądze odmieniłyby życie ubogich?

"Dlaczego ubodzy myślą, że pieniądze odmieniłyby ich życie na lepsze i dzięki nim wszystko magicznie się układa?" – zapytał jeden z forumowiczów, dając początek zażartej dyskusji.

Część użytkowników wyśmiała takie myślenie, argumentując, że zgodnie z przysłowiem – "pieniądze szczęścia nie dają" i nawet najbogatsi ludzie mierzą się z problemami. Nie każdy jednak poparł to stanowisko, zwracając uwagę na różnice pomiędzy problemami osób majętnych a ubogich. "Ubodzy mają wiele problemów, dla których pieniądze staną się rozwiązaniem, z tego względu, że wynikają one właśnie z ich braku" – zaznaczyła użytkowniczka forum.

Zgodziło się z nią wiele innych forumowiczów, podkreślając, że ludzie ubodzy muszą stawać przed poważnymi dylematami, których mogliby uniknąć właśnie dzięki pieniądzom. "Bieda to stan, w którym ludzie muszą zastanowić się, co kupić – chleb czy lekarstwo?" – argumentował jeden z uczestników dyskusji. Jednocześnie forumowicze zgodzili się, że faktycznie pieniądze mimo że poprawią komfort życia, nie rozwiążą wszystkich problemów, jakie stawia przed nami życie.

Znaleźli się jednak i tacy, których zdaniem pieniądze są rozwiązaniem na wszystko. "Oczywiście, że pieniądze rozwiązują 99 proc. problemów, a pozostały 1 proc. można rozwiązać przy pomocy pośredniej pieniędzy" – pisał użytkownik WP Kafeteria.

d26mitj

A wy? Co o tym myślicie?

W Holandii walczą o prawa "sexworkerów". Polskie prostytutki z tego kpią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26mitj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26mitj