Pies kładzie na tobie łapę? W ten sposób wysyła komunikat

Pies kładzie na tobie łapę? Chce przekazać ci coś ważnego.
Pies kładzie na tobie łapę? Chce przekazać ci coś ważnego.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

30.04.2024 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pies często kładzie na tobie łapę? W ten sposób chce przekazać ci coś bardzo ważnego. Czasami jest to objaw choroby czy złego samopoczucia. Kiedy ten gest powinien zwrócić twoją uwagę?

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że pies to wyjątkowe stworzenie. Jest wierny, czuły, oddany i kochający. Właściciel jest dla niego całym światem. To jedyne takie zwierze, z którym można nawiązać tak silną więź. Okazujemiłość na kilka różnych sposobów, chociażby poprzez położenie łapy. Co kryje się za tym teoretycznie zwykłym psim gestem? Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Jak psy okazują miłość?

Szczekają, warczą, skaczą, a nawet się uśmiechają — psy otwarcie komunikują się z człowiekiem. Każdy gest, spojrzenie czy ruch coś oznacza. Z pewnością nie raz zastanawiałeś się, czy twój pies cię kocha. Możesz to sprawdzić. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na mowę ciała pupila. Jak psy okazują miłość?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyrażają ją poprzez kontakt fizyczny. Ocierają się ciałem o ręce czy nogi. Kładą głowę na rękach czy na kolanach. Trącają mokrym nosem czy łapą. Najczęściej jednak miłość można zobaczyć w oczach. Nikt nie spogląda na człowieka z taką czułościązaufaniem, jak pies.

Twój pies kładzie na tobie łapę? Chce przekazać ci coś bardzo ważnego

Psy komunikują się z człowiekiem na wiele sposobów. Jednym z najczęstszych gestów jest kładzenie łapy na właścicielu. Co oznacza ten gest? Jeśli pies kładzie na tobie łapę i patrzy ci głęboko w oczy, oznacza to, że chce się bawić.

To dość typowe zachowanie u psów. Jeżeli jednak robi to dość natrętnie, a po chwili zaczyna drapać, pupil ma niezaspokojoną potrzebę. Prawdopodobnie chce wyjść na spacer lub jest głodny. Nie bagatelizuj tego.

Psiak kładzie na tobie łapę i wygląda przy tym na zestresowanego? W ten sposób chce ci przekazać, że coś się stało. Zwróć uwagę na to, gdzie skierowane są jego oczy — pies wskazuje na miejsce zdarzenia. Jeżeli pupil często powtarza ten gest, a zauważyłeś, że ma mniejszy apetyt niż zwykle, daje ci znać, że źle się czuje. W takiej sytuacji warto umówić się do lekarza.

Pamiętaj jednak, że kładzenie łapy na człowieku to przede wszystkim wyraz miłości i zainteresowania. Psy bez przerwy szukają kontaktu ze "swoim" człowiekiem. To całkowicie naturalne.

Źródło: NaTemat

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (119)
Zobacz także