Pijesz za mało wody? Prawdę ujawni prosty test

Pijesz za mało wody? Prawdę ujawni prosty test

Czy pijesz odpowiednio dużo?
Czy pijesz odpowiednio dużo?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
27.03.2023 15:32, aktualizacja: 19.01.2024 09:57

Właściwie nawodnienie organizmu jest niezbędne do tego, abyśmy czuli się dobrze. W jaki sposób dowiedzieć się, czy dostarczamy sobie odpowiednią ilość płynów? Pewna metoda pokazuje to praktycznie bezbłędnie.

Nie jest tajemnicą, że nasze ciało w większości składa się z wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu wpływa nie tylko na nasze zdrowie, lecz także samopoczucie. Dlatego ważne jest regularne uzupełnianie zapasów wody - nasze ciało nie jest w stanie jej magazynować. W jaki sposób dowiedzieć się, że powinniśmy pić więcej? Czas na szybki i prosty test.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pijesz wystarczająco dużo wody? Ten test wszystko wykaże

Warto też dodać, że odpowiednie nawodnienie organizmu to nie tylko lepsze samopoczucie, lecz także poprawa naszego wyglądu. Skóra jest bardzo wrażliwa na poziom nawodnienia. Jeżeli będziemy się odpowiednio nawadniać, cera będzie promienna, a także bardziej elastyczna. I to właśnie skóra podpowie nam, czy się odpowiednio nawadniamy.

Wystarczy, że z pomocą palca wskazującego i kciuka złapiemy skórę znajdującą się na wierzchniej części dłoni i przytrzymamy "uszczypnięcie" przez kilka sekund. Po tym, jak rozluźnimy uścisk, obserwujmy to miejsce na dłoni. Jeżeli skóra od razu wróci do stanu sprzed uszczypnięcia - jesteśmy odpowiednio nawodnieni. Jeśli zaś ślad utrzyma się przez kilka sekund, to znak, by się nawodnić.

Pijesz za mało? Czekają cię konsekwencje

W sieci znajdziemy wiele wskazówek mówiących o tym, że codziennie dorosły człowiek powinien pić nie mniej niż dwa litry wody dziennie. W przeciwnym razie musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami:

  • bólami, a nawet zawrotami głowy;
  • suchą skórą;
  • zmniejszoną częstotliwością oddawania moczu.

Oprócz tych objawów niedobór płynów może mieć naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne. Odwodnienie, biegunka i inne objawy towarzyszące wymagają natychmiastowej konsultacji z lekarzem i wizyty w szpitalu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta