FitnessPiloxing - na czym polega? Zalety piloxingu

Piloxing - na czym polega? Zalety piloxingu

Piloxing - na czym polega? Zalety piloxingu
Źródło zdjęć: © iStock.com | Satyrenko
11.12.2018 14:13

Piloxing to połączenie pilatesu, boksu oraz tańca. Nazywany jest “spalaczem tłuszczu”, ponieważ podczas godzinnego treningu można spalić nawet 900 kcal. Dzięki regularnym treningom osiągamy siłę, wytrzymałość i piękną sylwetkę. Ponadto, regularne treningi pozwalają wyciszyć się, odprężyć i zrelaksować. Na czym polega piloxing i jakie są efekty ćwiczeń?

Piloxing - na czym polega?

Jak już wspomnieliśmy piloxing, jak sama nazwa wskazuje, to połączenie pilatesu i boksu. W treningu znajdują się też elementy tańca. Twórcą piloxingu jest szwedka Viveca Jensen, która określa ten trening, jako idealny sposób na piękne i smukłe ciało oraz odzyskanie równowagi psychicznej.

Piloxing bije rekordy popularności wsród gwiazd. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest uprawiany m.in. przez Hilary Duff, Vanessę Hudgens oraz Kirsten Dunst.

Piloxing to trening interwałowy, który oparty jest na ćwiczeniach o różnym stopniu intensywności. Trening raz jest szybki i męczący, później zaś spokojny i relaksujący. Ten sposób treningu pozwala przyspieszyć metabolizm, dzięki czemu spalamy tkankę tłuszczową nawet po zakończeniu treningu.

Podczas piloxingu wykonuje się różne ciosy bokserskie (np. boksowanie z cieniem), których celem jest pobudzenie krążenia krwi oraz wzrost temperatury mięśni. Następnie przechodzi się do tańca, który łączy się z figurami pilatesu.

Piloxing - dla kogo jest przeznaczony?

Piloxing mogą trenować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Trening nie jest również ograniczony ze względu na poziom kondycji. Ćwiczyć mogą osoby, które regularnie uprawiają sport i mają dobrą wydolność oddechową oraz kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wysiłkiem fizycznym.

Piloxing - jak trenować?

Piloxing warto ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu. Treningi piloxingu są bardzo wymagające, dlatego warto zadbać o odpowiedni strój do fitnessu. Najważniejsze są buty. W ostateczności można ćwiczyć na bosaka.

Każdy trening należy rozpocząć krótką rozgrzewką, np. bieganiem w miejscu, skokami na skakance czy pajacykami. Podczas piloxingu należy używać specjalnych rękawic z obciążeniem, które wspomogą pracę układu krążenia oraz wyrzeźbią ramiona. W ostateczności można trzymać w dłoniach lekkie hantle (np. 0,5 kg każda) lub butelki z wodą, dzięki czemu efekty ćwiczeń będą bardziej widoczne. Niektóre ćwiczenia, które wykonuje się w pozycjach leżących lub w klęku podpartym, warto wykonywać na macie gimnastycznej.

Piloxing - efekty treningów

Dzięki regularnym treningom piloxingu można pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie, a także poprawić kondycję. Ponadto piloxing wzmacnia kręgosłup, dzięki czemu nie garbimy się.

Ćwiczenia w piloxingu nauczą cię, jak poruszać się z gracją, a co za tym idzie, poczuć się pewnie i kobieco. W związku z tym, że piloxing łączy w sobie elementy boxu możemy wyrzucić z siebie złe emocje, zrelaksować się i odprężyć. Ponadto zajęcia piloxingu odbywają się w grupach, co motywuje do większego zaangażowania oraz wysiłku fizycznego.