DomPlamy po antyperspirancie. Czy znasz domowe patenty na ich usunięcie?

Plamy po antyperspirancie. Czy znasz domowe patenty na ich usunięcie?

Plamy po antyperspirancie z łatwością usuniesz domowymi sposobami.
Plamy po antyperspirancie z łatwością usuniesz domowymi sposobami.
Źródło zdjęć: © Getty Images

08.07.2020 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uciążliwe i trudne do wywabienia są plamy po antyperspirancie. Pewnie wielokrotnie zastanawiałaś się, w jaki sposób uratować swoje ubrania od tego typu zabrudzeń, a czasem mogłaś także wyrzucić zniszczony ciuch. Nie musisz już się tym przejmować, ponieważ istnieją domowe sposoby na plamy po antyperspirancie. Zobacz, co powinnaś zrobić.

Plamy po antyperspirancie wymagają natychmiastowego działania. Tylko w ten sposób skutecznie oraz szybko pozbędziesz się nieestetycznych zabrudzeń. Często plamy są zmieszane z potem, przez co jeszcze trudniej się ich pozbyć. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej usunąć plamy po antyperspirancie, zajrzyj niżej.

Plamy po antyperspirancie – jak ich unikać?

Unikniesz plam po antyperspirancie, gdy nałożysz ubranie dopiero po całkowitym wyschnięciu kosmetyku pod pachami. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych wkładek, które można przykleić po wewnętrznej stronie bluzki czy koszulki – są niewidoczne i bardzo cienkie. Kiedy jednak plamy po antyperspirancie pojawiły się na ubraniu, zapierz je od razu. Użyj do tego celu zwykłego szarego mydła, dzięki czemu pozbędziesz się zabrudzeń na bieżąco. Następnie wrzuć ciuchy do prania, aby zapewnić im odświeżenie.

Plamy po antyperspirancie – jak usunąć z jasnych ubrań?

Na jasnych w szczególności białych ubraniach plamy po antyperspirancie pozostawiają żółte ślady pod pachami. Bywają bardzo trudne do usunięcia, ale istnieje na szczęście kilka domowych metod, które znacznie ułatwią pozbywanie się plam po antyperspirancie.

Sposoby na plamy:

  1. Wymieszaj ze sobą kilka łyżeczek soli z sodą oczyszczoną i odrobiną wody. Nałóż pastę na plamę i pozostaw na kwadrans, po czym spłucz i wrzuć ubranie do pralki.
  2. Połącz ze sobą wodę utlenioną z ciepłą wodą w proporcjach 1:3. Dodaj do roztworu kroplę amoniaku oraz odrobinę octu i namocz problematyczne miejsce. Następnie spłucz i klasycznie upierz.
  3. Możesz także natrzeć plamy po antyperspirancie pastą do zębów.

Plamy po antyperspirancie – jak usunąć z kolorowych ubrań?

Przy kolorowych ubraniach nie możesz wykorzystać powyższych sposobów, ponieważ usuwając plamy po antyperspirancie, możesz także przez przypadek wywabić kolor. Do ciemniejszych albo innych kolorów lepiej stosować odmienne metody.

Patenty na plamy:

  1. Przygotuj roztwór z wody i octu (proporcje 1:1). Za pomocą namoczonej ściereczki przetrzyj plamę, po czym przepłucz ubranie i klasycznie upierz.
  2. Możesz także uprać poplamione kolorowe ubrania w occie. Pamiętaj, że na 3 litry wody należy użyć 4 łyżeczki octu.
  3. Przy delikatnych ubraniach z jedwabiu najlepiej namoczyć plamę wodzie z płatkami mydlanymi.

Dla pewności nim przejdziesz do wywabiania plam po antyperspirancie, wypróbuj jedną z metod w niewidocznym miejscu. Dzięki temu upewnisz się, że nie zniszczysz ubrań.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także