Blisko ludziPodkarpacie. Prezydent Andrzej Duda wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Podkarpacie. Prezydent Andrzej Duda wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Podkarpacie. Prezydent Andrzej Duda wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Źródło zdjęć: © PAP | Darek Delmanowicz/PAP
Dominika Czerniszewska

10.12.2019 11:13, aktual.: 10.12.2019 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

9 grudnia Prezydent RP Andrzej Duda udał się z wizytą na Podkarpacie. Przy okazji w Dubiecku wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dostały je pary z 50-letnim stażem. – To jest wielkie dzieło, które realizują państwo dla Rzeczpospolitej – powiedział.

Wizyta Andrzeja Dudy składa się z trzech wydarzeń. Na początku spotkał się z mieszkańcami powiatu brzozowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie. Następnie brał udział w uroczystości upamiętnienia dubieckich ochotników do Legionów Polskich w Dubiecku. Później w zamku prezydent wręczył 30 parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił ważność instytucji małżeństwa

Prezydent podziękował jubilatom za to, że przyczyniają się do tego, że w Polsce są kolejne pokolenia. – To jest wielkie dzieło, które realizują państwo nie tylko dla swojej rodziny, ale realizujecie je także dla Rzeczpospolitej – stwierdził. Podkreślił również, że w dzisiejszych czasach małżeństwa z długoletnim stażem to rzadkość, a młodzi ludzie powinni brać z nich przykład. Przyznał, że instytucja małżeństwa jest "piękna", ale nie jest ona łatwa.

– Wspierać się nawzajem, być dla siebie nawzajem wyrozumiałym, zrozumieć drugiego człowieka, czasem wybaczyć różne rzeczy, jakie w małżeństwach się zdarzają, to nie łatwe. Ta umiejętność dopasowania się dwóch osób do siebie to jest właśnie miłość – powiedział prezydent. – Być razem to podźwigać się, podnosić nawzajem w różnych kryzysach, których w życiu jest niemało, ale także świętować te szczęśliwe chwile, które są pięknymi wydarzeniami w życiu rodziny - bo to ona jest najważniejsza – dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także