Trwa ładowanie...
d426z5o

Podkarpacie. Prezydent Andrzej Duda wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

9 grudnia Prezydent RP Andrzej Duda udał się z wizytą na Podkarpacie. Przy okazji w Dubiecku wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dostały je pary z 50-letnim stażem. – To jest wielkie dzieło, które realizują państwo dla Rzeczpospolitej – powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Dubiecku
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Dubiecku (PAP, Fot: Darek Delmanowicz/PAP)
d426z5o

Wizyta Andrzeja Dudy składa się z trzech wydarzeń. Na początku spotkał się z mieszkańcami powiatu brzozowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie. Następnie brał udział w uroczystości upamiętnienia dubieckich ochotników do Legionów Polskich w Dubiecku. Później w zamku prezydent wręczył 30 parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Zobacz także: Szczyt NATO w Londynie. Pierwsza wizyta prezydenta Andrzeja Dudy z królową Elżbietą II

Prezydent Andrzej Duda podkreślił ważność instytucji małżeństwa

Prezydent podziękował jubilatom za to, że przyczyniają się do tego, że w Polsce są kolejne pokolenia. – To jest wielkie dzieło, które realizują państwo nie tylko dla swojej rodziny, ale realizujecie je także dla Rzeczpospolitej – stwierdził. Podkreślił również, że w dzisiejszych czasach małżeństwa z długoletnim stażem to rzadkość, a młodzi ludzie powinni brać z nich przykład. Przyznał, że instytucja małżeństwa jest "piękna", ale nie jest ona łatwa.

d426z5o

Zobacz także: Szczyt NATO. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z działaczkami polonijnymi

– Wspierać się nawzajem, być dla siebie nawzajem wyrozumiałym, zrozumieć drugiego człowieka, czasem wybaczyć różne rzeczy, jakie w małżeństwach się zdarzają, to nie łatwe. Ta umiejętność dopasowania się dwóch osób do siebie to jest właśnie miłość – powiedział prezydent. – Być razem to podźwigać się, podnosić nawzajem w różnych kryzysach, których w życiu jest niemało, ale także świętować te szczęśliwe chwile, które są pięknymi wydarzeniami w życiu rodziny - bo to ona jest najważniejsza – dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d426z5o

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

d426z5o

Podziel się opinią

Share
d426z5o
d426z5o