Połóż na kaloryferze. Różnicę poczujesz momentalnie

Połóż na kaloryferze. Różnicę poczujesz momentalnie

Połóż liście laurowe na grzejniku
Połóż liście laurowe na grzejniku
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
29.11.2022 12:26

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy większość czasu wolimy spędzać w ciepłym i przytulnym pomieszczeniu. Wówczas chcemy również zadbać o to, by nastrój w naszym mieszkaniu sprzyjał relaksowi i odpoczynkowi. W tym celu świetnie sprawdzi się kojący zapach, który otrzymasz, kładąc ten jeden produkt na twoim kaloryferze!

Masz liść laurowy w domu? Połóż go na kaloryferze

Z pewnością każdy z nas ma w domu liść laurowy, który wykorzystujemy do przyprawiania różnego rodzaju zup, uwielbianych w sezonie jesienno-zimowym. Jak się jednak okazuje, liść laurowy możesz wykorzystać nie tylko w kuchni. Doskonale sprawdzi się on także jako naturalny odświeżacz powietrza.

Wystarczy, że położysz kilka sztuk liścia laurowego na rozgrzanym kaloryferze, a już w ciągu kilku minut poczujesz unoszący się w powietrzu przyjemny zapach. Aby świeży aromat liścia laurowego utrzymywał się w pomieszczeniu przez długi czas, musisz jednak pamiętać o tym, by co kilka dni wymieniać liście na nowe egzemplarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aromat liścia laurowego - właściwości

Każdy z nas lubi, gdy w naszym domu unosi się świeży i przyjemny zapach. Niestety odświeżacze powietrza, które znajdziemy w drogeriach, w większości przypadków zawierają szkodliwe substancje, które wpływają drażniąco na układ oddechowy. Co więcej, nie są one polecane alergikom ze względu na to, że mogą przyczynić się do powstania reakcji alergicznej.

Właśnie dlatego wykorzystanie liścia laurowego jako domowego odświeżacza powietrza jest świetną alternatywą dla sklepowych produktów. Liść laurowy zawiera w sobie substancje zapachowe, takie jak linalol i eugenol, które wpływają na zmniejszenie stresu, napięcia oraz stanów lękowych. Aromat liści laurowych korzystnie wpływa również na jakość snu. 

Dużą popularnością cieszy się także palenie liści laurowych. Wytworzona w ten sposób woń wspiera funkcjonowanie układu oddechowego i działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta