Połóż przy oknie. Wilgoć zniknie w minutę

Coraz niższe temperatury za oknem sprawiają, że w wielu domach pojawia się wilgoć. Jeżeli nie masz jeszcze odkręconych grzejników, a chcesz się jej pozbyć, wystarczy wypróbować ten sposób. Wilgoć zniknie już w minutę.

Jak pozbyć się wilgoci z okna?
Jak pozbyć się wilgoci z okna?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

27.11.2024 20:16

Sezon grzewczy rozpoczął się już kilka tygodni temu. Ze względu na ceny ogrzewania, nie wszyscy korzystają jednak jeszcze z takiej możliwości. Jeżeli w domu zauważyłeś już wilgoć, która się zwiększa, należy przystąpić do działania. Aby się jej pozbyć, wystarczy poznać kilka sprytnych sposobów. Jeden z nich likwiduje wilgoć w dosłowną minutę.

Jak pozbyć się wilgoci z okna?

Trikiem na pozbycie się wilgoci z okolic okna podzielił się na swoim profilu na TikToku Hugh, znany jako "Hugh Essentials". To właśnie on pokazał, jak zlikwidować ją w 55 sekund za pomocą żelu krzemionkowego. Jego działanie polega jedynie na umieszczeniu pojemniku z żelem tuż przy oknie, na uszczelce i odczekaniu minuty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Ten żel zmienia zasady gry. Chroni przed pleśnią i wilgocią" - stwierdził.

Co więcej, takie pojemniki są wielorazowe. Po wypełnieniu wystarczy włożyć je na sześć minut do kuchenki mikrofalowej, aby - jak opisał Hugh - "całkowicie się zresetowały".

Sposoby na pozbycie się wilgoci

Żel krzemionkowy to jednak niejedyny sposób na to, jak pozbyć się wilgoci - i to nie tylko z okolic okna. Oto kilka innych:

  1. Umieszczenie miski z solą lub żwirkiem dla kota na bazie krzemionki w miejscach narażonych na wilgoć, ponieważ doskonale ją wchłaniają;
  2. Stworzenie domowego osuszacza powietrza przy użyciu plastikowego pojemnika z pokrywką. Wystarczy zrobić otwory w pokrywce, wypełnić pojemnik żelem krzemionkowym lub węglem drzewnym i umieścić go w wilgotnych miejscach;
  3. Regularne przecieranie okien i innych wilgotnych powierzchni suchą szmatką;
  4. Otwieranie okien lub używanie wentylatorów wyciągowych podczas gotowania oraz kąpieli;
  5. Trzymanie pokrywki na garnkach i patelniach podczas gotowania, aby zmniejszyć ilość uwalnianej pary;
  6. Odsłanianie zasłon i żaluzji w ciągu dnia, aby światło słoneczne ogrzewało okna i zmniejszało kondensację.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)