Trwa ładowanie...

Pomysłodawczynię różowej wstążki pokonał rak!

To dzięki niej symbolem walki z rakiem piersi do dziś jest różowa wstążeczka. Evelyn Lauder wiele lat życia poświęciła na zwalczanie raka piersi, wymyśliła marsz różowej wstążki, który przyjął się w wielu krajach, w tym w Polsce. Niestety założycielka "The Breast Cancer Research Foundation" została pokonana przez raka jajnika. Zmarła w wieku 75 lat w swoim domu na Manhattanie.

Pomysłodawczynię różowej wstążki pokonał rak!Źródło: Eastnews
d7ro2yk
d7ro2yk

To dzięki niej symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążeczka. Evelyn Lauder wiele lat życia poświęciła na zwalczanie raka piersi, wymyśliła marsz różowej wstążki, który przyjął się w wielu krajach, w tym w Polsce. Niestety założycielka "The Breast Cancer Research Foundation" została pokonana przez raka jajnika. Zmarła w wieku 75 lat w swoim domu na Manhattanie.

Evelyn Lauder zasłynęła nie tylko jako działaczka charytatywna, ale i kobieta biznesu. Była synową legendy branży kosmetycznej - Estee Lauder. Koncern kosmetyczny jej imienia to gigant na rynku, należy do niego m.in. marka kosmetyków Clinique.

W 1992 r. Evelyn Lauder jako symbol walki z rakiem wprowadziła różową wstążeczkę. To inicjatywa jej i Alexandry Penney, redaktor naczelnej magazynu "Self".

To ona wymyśliła marsz różowej wstążki, który w październiku przechodzi ulicami wielkich miast.
W 2010 roku z jej inicjatywy podświetlono na różowo 38 słynnych światowych budowli, m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, czy Taj Mahal Palace& Tower Hotel w Indiach.

d7ro2yk

Fundacja Evelyn Lauder wsparła do tej pory amerykańskie, kanadyjskie i europejskie ośrodki, prowadzące badania nad rakiem piersi, kwotą ponad 350 milionów dolarów!

Twarzą wielu kampanii, zainicjowanych przez Lauder, była brytyjska aktorka Elizabeth Hurley (na zdjęciu po prawej).
"Będę za Tobą tęskniła. Świat nigdy nie zapomni Twojej walki z rakiem piersi" - powiedziała tuż po śmierci swojej mentorki i przyjaciółki.

Pasją zmarłej działaczki była fotografia - głównie przyrody. Zdjęcia jej autorstwa były prezentowane w wielu galeriach. Lauder wydała też książkę kucharską.
Zostawiła męża, dwóch synów i pięcioro wnucząt.

(kg)/(sr)

d7ro2yk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ro2yk