Sprawdzili skład szynek z Lidla i Biedronki. Wnioski są jasne

Sprawdzili skład szynek z Lidla i Biedronki. Wnioski są jasne

Porównali szynki z Lidla i Biedronki
Porównali szynki z Lidla i Biedronki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
16.04.2024 15:54, aktualizacja: 16.04.2024 18:16

Wojna między Lidlem a Biedronką budzi wśród klientów wiele emocji. Dyskonty prześcigają się w ogłaszaniu, który z nich jest tańszy. Portal czytamyetykiety.pl postanowił sprawdzić, kto wygrywa "bój" o najlepszą, a jednocześnie najtańszą szynkę.

Każdemu z nas zależy, aby kupować najlepsze produkty w najniższych cenach. Popularne dyskonty walcząc o klienta wykorzystują coraz więcej sztuczek. Gdzie najlepiej wybrać się po szynkę? Sprawdźcie.

Szynka z Lidla czy z Biedronki?

Robiąc zakupy, warto zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również na składy wybranych przez nas produktów. Tak też zrobili specjaliści z portalu czytamyetykiety.pl. Okazało się, że za szynkę Kraina Wędlin Nature z Biedronki oraz Pikok Pure z Lidla za 100 g trzeba zapłacić tyle samo, czyli 6,66 zł.

Jak podkreślili eksperci, oba produkty mają dobre składy, jednak nieco się od siebie różnią. Na miano nieco lepszej szynki zasługuje ich zdaniem ta, którą można kupić w Lidlu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ma to związek przede wszystkim z jej prostszym składem, w którym znalazło się znacznie mniej tłuszczów nasyconych oraz soli. W dodatku nie zawiera także glukozy.

Gdzie jest taniej: w Lidlu czy Biedronce?

Eksperci postanowili nie tylko poddać analizie szynki z Lidla oraz Biedronki, ale również inne produkty, w tym m.in. masło, ser, jogurt naturalny i owocowy, a także sok pomarańczowy. Okazuje się, że za zakupy w Lidlu zapłacili 117,69 zł. Koszyk w Biedronce okazał się być droższy o niemal 7 zł.

Specjaliści podkreślili, że składy asortymentu dostępnego w obu dyskontach były do siebie bardzo podobne, jednak w przypadku 14 produktów z Biedronki okazały się one być minimalnie lepsze.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta