Porysowana patelnia będzie jak prosto ze sklepu. Wsyp i podgrzej

Porysowana patelnia będzie jak prosto ze sklepu. Wsyp i podgrzej

Zastosuj ten trik, a patelnia będzie jak nowa
Zastosuj ten trik, a patelnia będzie jak nowa
Źródło zdjęć: © Unsplash | Nathan Dumlao
oprac. NT
09.09.2022 15:45

Nawet lekkie zarysowanie patelni może powodować coraz częstsze przywieranie do jej powierzchni smażonych potraw. Zanim zdecydujesz się na jej wymianę, spróbuj tego triku. Wystarczy produkt z kuchennej półki i dwie minuty pracy.

Uporczywe zabrudzenia i przypalenia często usuwamy szorstką gąbką lub druciakiem, jednak taka metoda źle wpływa na kondycję powłoki na patelni. Tiktokerka Sophie Louise zdradziła skuteczny patent na jej odnowienie. Potrzebny jest podstawowy produkt kuchenny.

Aby zacząć renowację, należy dokładnie umyć patelnię płynem do mycia naczyń. Wytrzeć ją do sucha i na jej powierzchnię wysypać sporą ilość soli kuchennej. Należy ją prażyć do czasu, kiedy zrobi się lekko brązowa, a następnie przetrzeć ręcznikiem papierowym. Efekt, jaki uzyskała tiktokerka po zastosowaniu tego sposobu robi wrażenie.

Ten trik możemy zastosować jedynie wtedy, gdy mamy do czynienia z drobnymi zarysowaniami. Używanie bardzo zniszczonej patelni może przynieść szkodę naszemu zdrowiu.

Kiedy wymienić patelnię na nową?

Dobrą zasadą jest kupno nowego sprzętu mniej więcej co pięć lat. Równocześnie warto ją jak najczęściej obserwować. Kiedy zacznie wyglądać na wypaczoną, odbarwioną lub wyraźnie porysowaną, przestań jej używać.

Jak dbać o nową patelnię?

Aby w przyszłości na patelni nie pojawiały się rysy, najlepiej nie używać do mieszania potraw metalowych sztućców. Choć często jest to wygodne, niszczy jej powłokę. Warto postawić na łyżki i łopatki wykonane z silikonu. Aby uniknąć zarysowań, należy dbać o prawidłowe czyszczenie patelni. Nie powinno się jej szorować przy użyciu ostrych szczotek ani mocnych detergentów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta