Trwa ładowanie...

Postanowiła przez tydzień nie pić kawy. Efekty mocno zaskakują

Amanda McCoy piła kawę od 17. roku życia. Kiedy kila lat później zaczęła mieć problemy ze snem, w pierwszym odruchu postanowiła zrezygnować z kofeiny. Po tygodniu eksperymentu, wyciągnęła kilka wniosków.

Share
Siedem dni bez kawy okazały się sporym wyzwaniem
Siedem dni bez kawy okazały się sporym wyzwaniem Źródło: Instagram, fot: amandamac_nyc
d382gz4

Amanda przyznaje, że przez wiele lat nie wyobrażała sobie funkcjonowania bez wypicia ulubionego napoju, który poprawiał jej nastrój i pomagał się obudzić. Po pewnym czasie filiżanka z kawą stała się nieodłącznym elementem każdego poranka. Wiedziała, że kofeina może powodować wiele problemów, w tym bezsenność, z którą po czasie zaczęła się zmagać. Postanowiła więc wypróbować kawowy detoks.

Bezsenność i niewyspanie się stanowiły niebezpieczną mieszankę

Miłość Amandy do kawy zaczęła się od pierwszego łyku waniliowego cappucino. Z biegiem czasu młoda dziewczyna próbowała różnych gatunków, co poskutkowało, że w pewnym momencie nie wyobrażała sobie dnia bez napoju z kofeiną. Kiedy trafiła na badania związane z problemami z zaburzonym rytmem snu, dowiedziała się, że musi na próbę zrezygnować z codziennej przyjemności. Postanowiła zobaczyć, czy rzeczywiście wyłączenie kofeiny przyniesie zamierzone rezultaty. Już pierwszy dzień nie był łatwy - Amanda od ranka tęskniła za znajomym zastrzykiem energii. Wtedy wpadła na pomysł wypicia popularnych zielonych koktajli. Postanowiła też odwiedzić siłownię, by wydzielić endorfiny i choć trochę rozbudzić się na początku dnia. Metoda przynosiła pewne efekty, ale nie takie, jakich się spodziewała.

Czy odwyk od kofeiny coś zmienił?

Mimo największych chęci i zaangażowania, Amanda zauważyła dosłownie minimalną różnicę w jakości snu w testowym tygodniu. Dodatkowo znacznie częściej zaczęła się wybudzać - praktycznie dwa razy każdej nocy. Eksperyment wyjścia z bezsenności niestety skończył się fiaskiem. Amanda zauważyła inne znaczące korzyści. Po siedmiu dniach bez kofeiny poczuła się znacznie lżej, lepiej też radziła sobie w stresujących sytuacjach. Mieszanka koktajli warzywnych z porannymi ćwiczeniami sprawiła, że potrafiła dostarczyć sobie przed pracą potrzebną do działania energię. Kobieta wiedziała jednak, że nie zrezygnuje z kawy na zawsze, zmniejszyła jednak jej ilość do dwóch filiżanek dziennie.

d382gz4

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Międzynarodowy Dzień Kawy. Ile piją jej Polacy?

d382gz4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d382gz4
d382gz4