Blisko ludziPostanowiła przez tydzień nie pić kawy. Efekty mocno zaskakują

Postanowiła przez tydzień nie pić kawy. Efekty mocno zaskakują

Siedem dni bez kawy okazały się sporym wyzwaniem
Siedem dni bez kawy okazały się sporym wyzwaniem
Źródło zdjęć: © Instagram | amandamac_nyc

17.11.2021 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amanda McCoy piła kawę od 17. roku życia. Kiedy kila lat później zaczęła mieć problemy ze snem, w pierwszym odruchu postanowiła zrezygnować z kofeiny. Po tygodniu eksperymentu, wyciągnęła kilka wniosków.

Amanda przyznaje, że przez wiele lat nie wyobrażała sobie funkcjonowania bez wypicia ulubionego napoju, który poprawiał jej nastrój i pomagał się obudzić. Po pewnym czasie filiżanka z kawą stała się nieodłącznym elementem każdego poranka. Wiedziała, że kofeina może powodować wiele problemów, w tym bezsenność, z którą po czasie zaczęła się zmagać. Postanowiła więc wypróbować kawowy detoks.

Bezsenność i niewyspanie się stanowiły niebezpieczną mieszankę

Miłość Amandy do kawy zaczęła się od pierwszego łyku waniliowego cappucino. Z biegiem czasu młoda dziewczyna próbowała różnych gatunków, co poskutkowało, że w pewnym momencie nie wyobrażała sobie dnia bez napoju z kofeiną. Kiedy trafiła na badania związane z problemami z zaburzonym rytmem snu, dowiedziała się, że musi na próbę zrezygnować z codziennej przyjemności. Postanowiła zobaczyć, czy rzeczywiście wyłączenie kofeiny przyniesie zamierzone rezultaty. Już pierwszy dzień nie był łatwy - Amanda od ranka tęskniła za znajomym zastrzykiem energii. Wtedy wpadła na pomysł wypicia popularnych zielonych koktajli. Postanowiła też odwiedzić siłownię, by wydzielić endorfiny i choć trochę rozbudzić się na początku dnia. Metoda przynosiła pewne efekty, ale nie takie, jakich się spodziewała.

Czy odwyk od kofeiny coś zmienił?

Mimo największych chęci i zaangażowania, Amanda zauważyła dosłownie minimalną różnicę w jakości snu w testowym tygodniu. Dodatkowo znacznie częściej zaczęła się wybudzać - praktycznie dwa razy każdej nocy. Eksperyment wyjścia z bezsenności niestety skończył się fiaskiem. Amanda zauważyła inne znaczące korzyści. Po siedmiu dniach bez kofeiny poczuła się znacznie lżej, lepiej też radziła sobie w stresujących sytuacjach. Mieszanka koktajli warzywnych z porannymi ćwiczeniami sprawiła, że potrafiła dostarczyć sobie przed pracą potrzebną do działania energię. Kobieta wiedziała jednak, że nie zrezygnuje z kawy na zawsze, zmniejszyła jednak jej ilość do dwóch filiżanek dziennie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także