Postaw w ogródku. Ekspresowo pozbędziesz się ślimaków
Plaga ślimaków to zmora niejednego ogrodnika. W krótkim czasie potrafią zniszczyć zarówno pędy, jak i łodygi czy liście roślin. Podpowiadamy, jak pozbyć się ślimaków z ogrodu w tani, ekologiczny i bardzo prosty sposób.
Ze skorupą czy bez, ślimaki to stworzenia, które stanowią prawdziwe zagrożenie dla naszych upraw. Zjadają zarówno łodygi, liście, jak i młode pędy roślin. Uszkodzone rośliny przestają się rozwijać, co przekłada się na liczbę i jakość plonu. Na szczęście, ślimaków można pozbyć się w łatwy sposób — wystarczy zmieszać ze sobą dwa składniki, a następnie, umieścić słoiki z przygotowaną miksturą w kilku miejscach w ogrodzie.
Ślimaki w ogrodzie — skąd się biorą?
Ślimaki żywią się przede wszystkim roślinami, włącznie z tymi obumarłymi, ale nie tylko. Część z nich zjada także drobne owady czy... inne ślimaki. Nasze ogrody to dla nich prawdziwy raj, ponieważ znajdują w nich mnóstwo pożywienia. Nic więc dziwnego, że są w nich częstymi gośćmi.
Jeśli zauważysz, że w twoim ogrodzie przebywają pomrowy, ślimaki bez skorupki, zacznij działać jak najszybciej. W odróżnieniu od ślimaków ze skorupami, np. winniczków, pomrowy znane są ze swojej wyjątkowej żarłoczności i potrafią dokonać naprawdę poważnych zniszczeń w bardzo krótkim czasie. Inwazja pomrowów zagraża już nie tylko pojedynczym roślinom, a całym uprawom.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Prawdziwa inwazja ślimaków. Jak się ich pozbyć w prosty sposób?
Czytaj także: Rozłóż wokół roślin. Ślimaki natychmiast się oddalą
Zmieszaj ze sobą dwa składniki i rozstaw pułapki
Ślimaki są wyjątkowo wrażliwe na zapachy. Za niektórymi przepadają, a niektóre je wręcz odstręczają. Jeśli chcesz pozbyć się ślimaków z ogrodu, nie używając przy tym silnych środków chemicznych, zmieszaj ze sobą dwa składniki — ocet i piwo, w proporcji 1:1. Tak przygotowaną miksturę przelej do niewielkich słoików, które następnie zakop głęboko w ziemi w kilku miejscach w ogrodzie - tak aby na jej powierzchni znajdował się wyłącznie ich rant. Możesz też wlać ją do zakrętek od słoików, które rozstawisz analogicznie.
Zapach mieszanki jest niezwykle kuszący dla ślimaków. Gdy tylko go wyczują, są w stanie pokonać naprawdę duże odległości, zmierzając prosto do naszej pułapki.
Czytaj także: Naturalna zapora. Ślimaki i mszyce nawet się nie zbliżą
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl