Potrzyj tym szyby. Będą lśnić przez długie tygodnie

Potrzyj tym szyby. Będą lśnić przez długie tygodnie

Dla wielu osób, mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych czynności
Dla wielu osób, mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych czynności
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. PAL
26.03.2024 07:30

Czas na wiosenne porządki. Jednym z kluczowych punktów na liście zadań do wykonania po zimie jest mycie okien. Podpowiadamy, jak przeprowadzić ten proces w sposób szybki i efektywny, bez smug na szybach. Dzięki tym zabiegom pozostaną czyste na długo.

Mycie okien to jedno z tych zadań domowych, które zwykle odkładamy na później. To utrudnia cały proces - im brudniejsze są szyby, tym trudniej je wyczyścić. W końcu trzeba się za to zabrać.

Jednym z najłatwiejszych rozwiązań byłoby zatrudnienie profesjonalisty, który zrobiłby to za nas. Jednak w obecnych czasach, kiedy inflacja szaleje, a ceny rosną, dla wielu osób jest to zbędny wydatek. Dlatego też podpowiadamy, jak umyć okna w sposób efektywny i bezproblemowy, bez konieczności męczenia się z irytującymi smugami.

Jak skutecznie umyć okna bez smug?

Pierwszym krokiem w procesie mycia okien powinno być dokładne wyczyszczenie i wytarcie do sucha ich ram. Dopiero później powinniśmy zająć się czyszczeniem szyb. Możemy do tego wykorzystać specjalny preparat do mycia okien lub przygotować własny płyn, na przykład na bazie octu.

Kontynuacja artykułu poniżej wideo

Wiele osób do mycia szyb używa ręczników papierowych lub ściereczek z mikrofibry. Oba te rozwiązania są dobre, jednak często po przetarciu szyb pozostają smugi.

Na szczęście, istnieje stary, sprawdzony przez nasze babcie sposób, który pozwoli nam uniknąć tego problemu. Chodzi o użycie papierowych gazet, które doskonale wchłoną detergent i sprawią, że na szybie nie pozostaną smugi. Wystarczy spryskać okno płynem i zaczynając od góry, dokładnie wytrzeć szybę zgniecioną gazetą. Efekt? Szyby będą idealnie czyste. Nie zapominajmy także o przetarciu parapetów.

Prosty trik na błyszczące szyby bez smug

Dodatkowym sposobem na osiągnięcie efektu błyszczących szyb bez smug jest przetarcie ich po myciu miksturą na bazie wody z kilkoma kroplami gliceryny. Można ją kupić w każdej aptece. Nie tylko zapobiega powstawaniu smug, ale dodatkowo tworzy na szybach swoisty filtr ochronny. Dzięki temu szyby nie tylko będą błyszczeć, ale także staną się bardziej odporne na zanieczyszczenia.

Okna najlepiej myć wczesnym rankiem lub po południu. W okolicach południa słońce promieniuje najmocniej, a wysoka temperatura sprawi, że woda na szybach błyskawicznie wyparuje. Skutek - smugi.

© Materiały WP

Dołącz do naszej grupy na FB - #Samodbałość. Tutaj będziemy informować was o nadchodzących wywiadach i nowościach. Zachęcamy do przyłączenia się i zaproszenia przyjaciół. Czekamy na Was!

Zdobyłeś ciekawą informację, zdjęcie lub film? Prześlij to do nas poprzez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta