Zapytali ją o antykoncepcję. Wymieniła metodę nielegalną w Polsce

Zapytali ją o antykoncepcję. Wymieniła metodę nielegalną w Polsce

Anna Maria Żukowska w Kanale Zero
Anna Maria Żukowska w Kanale Zero
Źródło zdjęć: © YouTube | Kanał Zero
19.03.2024 09:50, aktualizacja: 19.03.2024 10:58

W poniedziałek 18 marca na Kanale Zero odbyła się debata dotycząca aborcji. Do studia zaproszono ekspertki, które wypowiedziały się na temat przerywania ciąży oraz antykoncepcji. - Procedura podwiązania jajowodów w Polsce jest, niestety, cały czas nielegalna. Jestem za tym, żeby można było to robić - powiedziała posłanka Lewicy.

W poniedziałkowy wieczór na Kanale Zero dziennikarz Robert Mazurek poprowadził debatę na temat legalnego przerywania ciąży do 12. tygodnia. W dyskusji wzięły udział posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska i ginekolożka dr Anna Orawiec, które opowiedziały się za aborcją, a także profesor Ewa Dmoch-Gajzlerska i była minister zdrowia za rządów PiS Katarzyna Sójka, broniące życia od momentu poczęcia.

W trakcie ponad dwugodzinnej rozmowy poruszono temat wolnego wyboru kobiet będących w ciąży. W trakcie dyskusji padło wiele mocnych słów oraz deklaracji ze strony posłanki Lewicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Debata na temat aborcji w Kanale Zero

W trakcie rozmowy Anna Maria Żukowska zwróciła uwagę, że badania genetyczne po poronieniu kosztują obecnie 400 zł.

- To właśnie Lewica wprowadza teraz projekt ustawy, który mówi, że nie trzeba będzie wykonywać tych badań genetycznych, wydawać tych pieniędzy, jeżeli ktoś uważa, że to było dziecko i chce je pochować. Ten, kto nie, nie będzie też miał takiego obowiązku - zaznaczyła Żukowska.

Żukowska o antykoncepcji w Polsce

W trakcie debaty do studia zadzwoniła jedna ze słuchaczek, która zadała pytanie dotyczące antykoncepcji w naszym kraju, a także proces podwiązywania jajowodów. Przedstawicielka Lewicy zwróciła uwagę, że wiele metod zapobiegających ciąży nie jest w 100 proc. skutecznych, dlatego też jest za możliwością podwiązywania jajowodów.

- Tak, procedura podwiązywania jajowodów w Polsce niestety, cały czas jest nielegalna. Jestem za tym, żeby można było to robić - przyznała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta