Pracownik TV Republika podszedł do posłanki. Oburzyły go jej słowa

Pracownik TV Republika podszedł do posłanki. Oburzyły go jej słowa

Joanna Kluzik-Rostkowska udzieliła wywiadu TV Republice
Joanna Kluzik-Rostkowska udzieliła wywiadu TV Republice
Źródło zdjęć: © Twitter | AdrianBorecki01
17.01.2024 08:03, aktualizacja: 17.01.2024 10:54

Posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska na antenie TV Republika wypowiedziała się na temat żon zatrzymanych posłów PiS - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jej komentarz nie spodobał się pracownikowi stacji. "To jest karygodne zachowanie" - ocenił Adrian Borecki.

We wtorek 9 stycznia policja zatrzymała i doprowadziła do aresztu dwóch byłych posłów PiS, skazanych prawomocnym wyrokiem przez warszawski sąd okręgowy. Sprawa od tygodnia jest przedmiotem ostrego sporu politycznego pomiędzy obecnym rządem a opozycją.

Zarówno otoczenie polityczne skazanych, jak i oni sami twierdzą, że nie uznają wyroku. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości organizują demonstracje w obronie zatrzymanych kolegów, twierdząc, że są oni więźniami politycznymi.

Skargi żon Kamińskiego i Wąsika

W mediach zaczęły pojawiać się też żony osadzonych, które apelują o wypuszczenie swoich mężów. Szerokim echem w mediach odbiła się przeprowadzona przez Danutę Holecką na antenie TV Republika rozmowa z kobietami, które także wierzą w niewinność polityków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej zapamiętanym wątkiem okazał się opis codzienności, z jaką mierzy się Roma Wąsik po zatrzymaniu męża:

- Jak ja wstałam rano, tak, jakby mi zabrali męża w takim dosłownym znaczeniu. Wszystko stoi, kubek z herbaty, kluczyki, które gdzieś rzucił. I takie prozaiczne rzeczy - jest za zimno, trzeba zrobić cieplej. Ale jak? To zawsze robił on - mówiła.

- Wie pani redaktor, ja dzisiaj jak do niego przyszłam, to się zapytałam, jak mam zwiększyć temperaturę na tym urządzeniu, żeby zrobiło się odrobinę cieplej. Wytłumaczył mi - wyznała.

Posłanka PO reaguje na słowa żon zatrzymanych

Do słów nawiązała także posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska, zapytana na sejmowym korytarzu przez pracownika TV Republika o to, czy będzie mieć wyrzuty sumienia, patrząc w oczy żonom Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

- A dlaczego ja mam mieć wyrzuty sumienia? Mam nadzieję, że żonom obu panów jest ciepło i już wiedzą, jak mają sobie podkręcić ogrzewanie w domu, żeby było ciepło - powiedziała.

- Panie redaktorze, w więzieniach siedzi jakieś 68 tys. mężów różnych żon i jest pytanie, czy pan żałuje wszystkich żon wszystkich mężów - dodała.

Nagranie rozmowy udostępnił na platformie X pracownik Telewizji Republika, który rozmawiał z posłanką. "Karygodne zachowanie" - nie krył oburzenia.

Przypomnijmy, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie na dwa lata więzienia oraz zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucjach publicznych przez 5 lat, za niedopełnienie obowiązków oraz przekroczenie uprawnień w czasie, gdy pierwszy z nich był szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a drugi jego zastępcą. Sprawa dotyczy tzw. afery gruntowej, czyli prowokacji CBA z 2007 roku.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (446)
Zobacz także