Trwa ładowanie...

Prawie połowa dorosłych Polaków nadal mieszka z rodzicami. Na wyprowadzkę częściej decydują się kobiety

Własne cztery ściany to luksus dla wielu młodych ludzi. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Eurostat aż 2,4 miliony dorosłych Polaków w wieku 25-34 lat wciąż mieszka z rodzicami.
Share
Młodych ludzi nie stać na kupno mieszkania. Prawie połowa wciąż mieszka z rodzicami
Młodych ludzi nie stać na kupno mieszkania. Prawie połowa wciąż mieszka z rodzicamiŹródło: Getty Images
d1kptg5

Jak się okazuje, to jeden z najgorszych wyników w Europie. Dane są tym bardziej niepokojące, że dotyczą młodych ludzi, po studiach, którzy teoretycznie powinni być w okresie usamodzielniania się, czy zakładania rodziny.

Młodzi Polacy nadal mieszkają z rodzicami

Firma HRE Investmens, cytowana przez Business Insider wyjaśnia, że przez ostatnie lata sytuacja mieszkaniowa dorosłych, choć wciąż młodych Polaków, bardzo wyraźnie się pogarszała. Z najgorszą sytuacją mieliśmy do czynienia w 2015 roku, kiedy z rodzicami mieszkało wciąż prawie 46 proc. osób w wieku 25-34 lat. Od tego czasu kolejne lata przynoszą odczyty sugerujące powolną poprawę i obecnie jest to 43,9 procent.

Kobiety wyprowadzają się szybciej z rodzinnego domu

Jak wynika z badań, na wyprowadzkę z domu, pomimo często niższych zarobków, decydują się częściej kobiety. W Polsce panie opuszczają dom rodzinny w wieku 26,3 lat, a panowie prawie 1,5 roku później – podaje serwis.

d1kptg5

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kptg5

Podziel się opinią

Share
d1kptg5
d1kptg5